w

Katowicki zakonnik Polikarp N. aresztowany pod zarzutami przestępstw seksualnych na osobach małoletnich (dziennikzachodni.pl)

Ojciec Polikarp N., zakonnik z katowickiej prowincji franciszkanów, został czasowo aresztowany w związku z przestępstwami popełnionymi na szkodę małoletnich. Przy dochodzeniu współpracuje delegat ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży.

Jak poinformował o. Olgierd Bartosz Paszkiewicz OFM, rzecznik prasowy Prowincji Wniebowzięcia NMP Zakonu Braci Mniejszych w Polsce, dnia 17 października prokurator skierował wniosek do sądu w celu tymczasowego aresztowania ojca Polikarpa N. Zarzuty obejmują 14 przestępstw, jakich dopuścił się wobec czterech osób nieletnich.

Podejrzany wykorzystał zaufanie jako przewodnik duchowny, posiłkując się podstępem i pretekstem, włączając w to również praktyki religijne. Jego działania miały na celu nawiązanie kontaktu seksualnego lub innych czynności seksualnych.

Zdaniem Mariusza Duszyńskiego z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, zakonnik dopuścił się swoich czynów w latach 2006-2016, zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju. Najpoważniejszym z zarzutów, jaki mu przedstawiono, jest doprowadzenie podstępem do obcowania płciowego, za które grozi kara pozbawienia wolności do 15 lat. Podejrzanemu postawiono osiem takich zarzutów.

Katowicka prowincja franciszkanów opublikowała komunikat na swojej stronie internetowej, potwierdzając wszczęcie postępowania i współpracę z organami państwowymi. Zakonnik został odsunięty od swoich obowiązków. Wszystkie podjęte kroki są zgodne z obowiązującym prawem państwowym i kościelnym, a także wytycznymi Konferencji Episkopatu Polski.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Na Podhalu zebrano 10 mln zł dla trzyletniej Kamili z Nowego Targu. Dziewczynka cierpi na rdzeniowy zanik mięśni (zakopane.naszemiasto.pl)

Małopolska policja podsumowała swoje działania w okresie Wszystkich Świętych: 20 wypadków i 20 rannych (gazetakrakowska.pl)