w

Katowice Airport buduje nowoczesny parking na 757 nowych miejsc dla kierowców (dziennikzachodni.pl)

Na katowickim lotnisku trwają prace budowlane, które przeprowadzane są w ramach nowej inwestycji dotyczącej stworzenia dodatkowych miejsc parkingowych. Plany budowy zakładają budowę 757 dodatkowych miejsc dla kierowców na terenie lotniska. Zakończenie prac na Katowice Airport planowane jest na 2024 r.

Katowice Airport postanowiło poszerzyć swoje tereny, decydując się na postawienie obszernego parkingu, który będzie w stanie pomieścić aż 757 pojazdów. Powierzchnia parkingu zostanie pokryta asfaltobetonem, a do tego będzie całodobowo oświetlona i monitorowana. Ponadto, obiekt będzie wyposażony w nowoczesny system parkingowy.

Parkowanie będzie dostępne za określoną opłatą

Dojazd między lotniskiem a nowym parkingiem umożliwią autobusy elektryczne, oferujące darmowe przejazdy. Jednak należy mieć na uwadze, że stawiając auto na parkingu, trzeba będzie dokonać wpłaty odpowiedniej sumy. Prace prowadzi firma Drogopol sp. z o.o. z Katowic, a całkowity koszt budowy wyniesie 15 mln zł. Nowy parking ma być gotowy do użytku w czerwcu 2024 roku.

Aczkolwiek Katowice Airport nie zamierza spocząć na laurach i zatrzymać się na tym etapie inwestycji. Jak podają w komunikacie reprezentanci lotniska, w planach jest jeszcze dalsza modernizacja i zwiększenie pojemności parkingów, w tym zastąpienie parkingu P2 nową infrastrukturą, włączając w to parking wielopoziomowy.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Rozpoczęła się dwudniowa konferencja „Wojna i morze” w Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni (dziennikbaltycki.pl)

Brak środków na wymianę schodów ruchomych przy dworcu głównym w Krakowie. ZDMK szuka rozwiązania problemu (gazetakrakowska.pl)