w

Brak środków na wymianę schodów ruchomych przy dworcu głównym w Krakowie. ZDMK szuka rozwiązania problemu (gazetakrakowska.pl)

Szacuje się, że wymiana schodów ruchomych przy krakowskim dworcu głównym, którym od ponad pięciu lat brakuje sprawności, będzie kosztować około 4 mln zł. Zarząd Dróg Miasta dysponuje na ten cel środkami w wysokości tylko 3,5 mln zł, dlatego potrzebne jest jeszcze ok. 500 tys. zł. Warto przy okazji dodać, że schody przy Małopolskim Dworcu Autobusowym również stoją bezużyteczne od prawie pięciu lat.

Na zbliżającej się sesji rady miasta Zarząd Dróg Miasta Krakowa (ZDMK) zaproponuje przerzucenie środków z innych projektów, aby pokryć brakującą sumę 500 tys. zł. ZDMK ogłaszał przetargi na modernizację schodów, ale bez rezultatów. Z tego względu zdecydowano się na bezpośrednie rozmowy z wykonawcą, dzięki czemu udało się dojść do porozumienia.

ZDMK może przeznaczyć 3,5 miliona złotych na wymianę schodów, jednak koszt zaproponowany przez wykonawcę wynosi ponad 4 miliony złotych. Z racji tego, że brakuje kilkuset tysięcy złotych, radzie miasta zostaną przedstawione propozycje przesunięcia środków. Przewodniczący Rady Miasta Krakowa, Rafał Komarewicz, wyraził poparcie dla przesunięcia środków finansowych, podkreślając potrzebę naprawy schodów. Uważa, że jest to zadanie niecierpiące zwłoki, kluczowe dla mieszkańców i turystów.

ZDMK planuje przywrócenie funkcjonalności schodów przed wakacjami 2024 r. Montaż nowych schodów przewidziany jest na pierwszą połowę przyszłego roku, poprzedzony zamówieniem nowych komponentów. Przyczyną bezużyteczności schodów jest korozja z braku zadaszenia oraz zużycie łańcuchów.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Katowice Airport buduje nowoczesny parking na 757 nowych miejsc dla kierowców (dziennikzachodni.pl)

Rzecznik PiS o gwałcie na 18-letnim Polaku w Monachium i polityce migracyjnej (i.pl)