w

Kandydatka Konfederacji skomentowała zakaz uboju psów: „Mięso to mięso” (i.pl)

Kandydatka Konfederacji z okręgu nr 37 (Konin), Natalia Jabłońska, wywołała ostatnio kontrowersje swoim komentarzem. W odpowiedzi na wpis działacza Piotra Cezarego Lisieckiego, który wspomniał o zakazie handlu mięsem psów w 1986 roku, prawniczka napisała: „Mięso to mięso”.

Niedawno Piotr Cezary Lisiecki, aktywista Konfederacji i Ruchu Narodowego, zaznaczył na Facebooku, że w 1986 roku wprowadzono zakaz uboju psów i handlu ich mięsem. Jak sam wspomniał, ubój psów i zakaz handlu ich mięsem został wprowadzony w EWG w 1986 r.

Komentarz na tę wypowiedź skierowała Natalia Jabłońska, prawniczka i kandydatka Konfederacji do Sejmu, która stwierdziła, że nie było to potrzebne, ponieważ mięso to mięso. W odpowiedzi behawiorystka Sylwia Matulewska zaznaczyła, że z zaskoczeniem przeczytała wypowiedź Natalii Jabłońskiej związaną z zakazem uboju i handlu mięsem psów.

Matulewska przypomniała też, że wcześniej inny kandydat Konfederacji, Dobromir Sośnierz, określił zwierzęta jako „maszyny z mięsa”. Następnie wspomniała o badaniach prowadzonych na Uniwersytecie Emory, które wykazały, że psy reagują emocjonalnie na ludzkie bodźce. Badania, które obejmowały rezonans magnetyczny, dowiodły, że psy reagują emocjonalnie nie tylko na zapachy i dźwięki, ale też na zachowania ludzi.

Matulewska wyjaśniła, że psy mają emocje porównywalne do uczuć dzieci w wieku 2-3 lat i odczuwają ból tak samo jak ludzie. Ponadto, odrzuciła też pogląd Sośnierza, który twierdzi, że psy to „maszyny z mięsa”, tłumacząc, że naukowe podejście do zwierząt jest bardziej adekwatne niż przekonania sprzed wieków.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

9 komentarzy

  1. Abstrahując od tego, że potem media i przeciwnicy cynicznie robiąc debili ze swoich wyborców twierdzili, że Konfederacja postuluje za jedzeniem psów xD To logicznie rzecz biorąc jaka jest różnica między psem, a królikiem (jakby ktoś porywał się na emocjonalne argumenty to może sobie wyobrazić królika z lidla i królika, którego dzieci trzymają w klatkach i karmią trawą), czy świnią, kurą, krową itd.

Mieszkańcy wrocławskiej kamienicy przy ul. Kościuszki walczą z pluskwami od kilku lat (i.pl)

Zakończono wymianę ciepłociągu pod ul. Kazimierza Wielkiego we Wrocławiu (gazetawroclawska.pl)