w

Zakończono wymianę ciepłociągu pod ul. Kazimierza Wielkiego we Wrocławiu (gazetawroclawska.pl)

Po dwóch miesiącach prac firma Fortum ukończyła wymianę ciepłociągu pod ul. Kazimierza Wielkiego we Wrocławiu. Nowa sieć jest już użytkowana, a ruch na ulicy powrócił do normy po zakończonym remoncie.

Remont rozpoczął się 24 czerwca i obejmował odcinek od ul. Św. Mikołaja do ul. Wierzbowej we Wrocławiu. Stara sieć ciepłownicza z lat 50. i 60. została zastąpiona nowoczesną i preizolowaną siecią z czujnikami awarii. Nowa instalacja będzie służyć miastu przez długie lata.

Przebudowa zakończyła się zgodnie z planem, a więc jeszcze przed końcem wakacji. Nowe rury zaczęły przewodzić ciepło od 17 sierpnia, a ruch drogowy przywrócono do normy w dniach 24-25 sierpnia. Wcześniej kierowcy przez dwa miesiące musieli radzić sobie z utrudnieniami, takimi jak zwężenie ulic i ograniczenia wjazdu.

Odkryto butlę gazową i niewypał z II wojny światowej

Pomimo przeprowadzonych prac teren praktycznie nie odbiega od pierwotnego stanu. Jedyną widoczną zmianą są przelotki dla samochodów między torami. Fortum wymieniło 1140 metrów ciepłociągu, zmodernizowało komory ciepłownicze i odtworzyło nawierzchnię. W trakcie prac odkryto także butlę gazową i niewypał z II wojny światowej. W sprawie powiadomiono odpowiednie służby, które usunęły potencjalnie ryzykowne znaleziska z terenu budowy.

Przebudowana sieć obsługuje 115 węzłów ciepłowniczych, w tym mieszkania, restauracje i instytucje. Inwestycja kosztowała ponad 20 mln zł, z dofinansowaniem od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Prace nad realizacją projektu wykonywane były przez spółki Domtom Plus i Rurbet.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Kandydatka Konfederacji skomentowała zakaz uboju psów: „Mięso to mięso” (i.pl)

Dni Twierdzy Poznań: Fort III znika z trasy zwiedzania. Powodem konflikt między PTPF a ZOO w Poznaniu (gloswielkopolski.pl)