w

Już w piątek otwarcie lodowiska na Placu Zebrań Ludowych w Gdańsku (dziennikbaltycki.pl)

Gdański Archipelag Kultury gorąco zaprasza mieszkańców na inaugurację sezonu zimowego, która odbędzie się 17 listopada na gdańskim lodowisku. Z lodowej tafli będzie można korzystać każdego dnia tygodnia, z wyjątkiem poniedziałku, który przeznaczony jest dla grup zorganizowanych.

Gdański Archipelag Kultury potwierdził, że ceny za korzystanie z lodowiska pozostają bez zmian. Za jednorazowe wejście na taflę pobierane jest 20 złotych za godzinę. Dla rodzin – dwóch dorosłych i dwójki dzieci do lat 14 – wstęp kosztuje 60 złotych. Natomiast wypożyczenie lub ostrzenie łyżew to wydatek w wysokości 15 złotych. Wypożyczenie kasku jest bezpłatne.

Ponadto, posiadacze Karty Mieszkańca raz w roku mają możliwość bezpłatnego wejścia na lodowisko, podobnie jak posiadacze Karty Dużej Rodziny, którzy mogą korzystać z darmowego wstępu w każdy pierwszy czwartek miesiąca.

Gdańskie lodowisko, zarządzane przez Gdański Archipelag Kultury, wyróżnia się pełnowymiarową taflą, dzięki której obiekt przyjmuje rocznie niemal 100 tysięcy łyżwiarzy. Stanowi to około 20 procent populacji miasta.

Popularność lodowiska wynika z tego, że wyglądem przypomina balon i mieści się w korzystnej lokalizacji na Placu Zebrań Ludowych, w samym sercu miasta. Lodowisko czynne jest przez cały tydzień, ale w poniedziałki mogą wejść jedynie grupy zorganizowane.

Obiekt prawdopodobnie będzie otwarty do marca 2024 r.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

2 komentarze

Pojawiły się plany wzniesienia 40-metrowego bloku przy ul. Północnej w Lublinie (kurierlubelski.pl)

Budynek gdyńskiej „Jedynki” zostanie przekształcony w Centrum Nowoczesnego Seniora (dziennikbaltycki.pl)