w

Intel wybuduje fabrykę w gminie Miękinia. Szykuje się największa inwestycja zagraniczna w historii Polski (gazetawroclawska.pl)

Wojewoda dolnośląski, Jarosław Obremski, utworzył specjalny zespół ds. przygotowania największej inwestycji zagranicznej w historii Polski. Inwestycja obejmuje budowę fabryki półprzewodników firmy Intel w gminie Miękinia.

Projekt Intel przyciąga uwagę całego kraju, głównie ze względu na rekordowy charakter inwestycji. Faktem jest, że Intel planuje zainwestować blisko 20 miliardów złotych, tworząc do dwóch tysięcy nowych miejsc pracy w nowoczesnym zakładzie.

Przygotowania do budowy Zakładu Integracji i Testowania Półprzewodników nadal trwają, a realizacja projektu przewidywana jest w ciągu najbliższych 10 lat. W tym celu wojewoda utworzył zespół interdyscyplinarny, który będzie koordynował działania i rozwiązywał potencjalne problemy. Powstały zespół ma zadanie przyspieszyć proces realizacji fabryki półprzewodników Intel.

Inwestycja w gminie Miękinia ma kluczowe znaczenie strategiczne i jest istotnym krokiem dla bezpieczeństwa światowego, dzięki czemu jeszcze bardziej wzmocnić relacje między Polską a Stanami Zjednoczonymi.

W związku z inwestycją gmina Miękinia pełna jest optymizmu. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ taki projekt oznacza też nowe miejsca pracy i korzyści dla rozwoju regionu. Aczkolwiek należy zaznaczyć, że konieczna jest także odpowiednia infrastruktura i kształcenie pracowników.

W projekt zaangażowała się również Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

413 lat temu Polacy zdobyli Moskwę i władzę na Kremlu na 2 lata. Nikt nie powtórzył tego sukcesu (historia.dorzeczy.pl)

Szkoła Podstawowa nr 68 w Poznaniu zamieniła klasy na kontenery (gloswielkopolski.pl)