w

Grupa wycieczkowa z Wrocławia wzięta za nielegalnych imigrantów. Sprawą zajęła się Straż Graniczna (gazetawroclawska.pl)

W internecie pojawił się filmik nakręcony przez kierowcę, który przejeżdżał przez Głuszycę. Mężczyzna twierdził, że uchwycił na nim nielegalnych migrantów. O zdarzeniu poinformowano funkcjonariuszy policji i Straży Granicznej. Okazało się, że byli to uczestnicy wycieczki pracowniczej z Wrocławia.

Kierowca jadący przez Głuszycę (woj. dolnośląskie) uwiecznił na nagraniu znaczną grupę osób, a następnie opublikował film w internecie. Internauci spekulowali o nielegalnych migrantach, a sytuacja wywołała liczne komentarze. Pojawiły się nawet zgłoszenia na policję i Straż Graniczną, które rzekomo miały dotyczyć nielegalnej imigracji.

Jak relacjonuje kom. Marcin Świeży, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu, grupa ludzi na nagraniu, uznana za nielegalnych migrantów, to w rzeczywistości uczestnicy wycieczki pracowniczej z Wrocławia. Policja zweryfikowała ich tożsamość i działania, w tym wizyty w lokalnych miejscach, takich jak Pałac Jedlinka.

Służby przeprowadziły dokładne kontrole w Głuszycy i okolicach. Jednak, jak potwierdził por. Paweł Biskupik z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, nie zarejestrowano obecności nielegalnych imigrantów na terenie kontroli.

Uczestnicy wycieczki z Wrocławia byli oburzeni fałszywymi podejrzeniami.

Policja dodała, że grupa przestrzegała przepisów ruchu drogowego, spacerując lewą stroną ulicy po dwie osoby. Nielegalni migranci nie przestrzegaliby polskich przepisów ruchu drogowego.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

3 komentarze

Donald Tusk w kurtce Zegna za kilkanaście tysięcy złotych: „Jestem taki jak wy” (i.pl)

Jadwiga Emilewicz, kandydatka PiS z Poznania, podsumowała akcję #KonkretyEmilewicz (gloswielkopolski.pl)