w

Górale pod siedzibą TPN w Zakopanem. Czy jest porozumienie ws. koni do Morskiego Oka? (zakopane.naszemiasto.pl)

Pod siedzibą Tatrzańskiego Parku Narodowego zgromadziło się kilkudziesięciu górali, którzy przybyli na spotkanie związane z transportem konnym do Morskiego Oka. Na spotkaniu pojawili się przedstawiciele różnych środowisk.

Przed budynkiem siedziby TPN zebrali się wozacy i przedstawiciele organizacji pro-zwierzęcych, aby omówić potrzebę zmian w sposobie transportu. Podczas zebrania argumentowano, że obecne rozwiązania są reliktem przeszłości, z czym nie chcieli zgodzić się górale.

Podczas dyskusji poseł Katarzyna Piekarska zasugerowała, że należy porzucić wozy tradycyjne na rzecz bardziej nowoczesnych rozwiązań, takich jak meleksy elektryczne. Natomiast górale broniący tradycji konnych zaprzeczali zarzutom w sprawie męczenia zwierząt, powołując się na badania. Ponadto dodali, że niejeden góral troszczy się o swoje konie bardziej niż o członków rodziny.

Po dyskusji górale powiedzieli, że przyjmą propozycję zastosowania meleksa w ramach testu, jeżeli politycy zajmą się hodowlą ich koni.

W rezultacie zawarto kompromis, który obejmuje testy pojazdu elektrycznego, godzinny odpoczynek dla koni po pokonaniu trasy, brak wystawiania licencji dla nowych przewoźników, a także maksymalnie 10 osób na fasiągu, zamiast 12, a w upalne dni 8 osób.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Oszuści zatrzymani w Sopocie. Naciągnęli ofiarę na 25 tys. zł i chcieli wyłudzić jeszcze 300 tys. zł (dziennikbaltycki.pl)

Porzucił psa, przywiązując go do śmietnika. Tłumaczył się, że zwierzę było stare i schorowane (www.rmf24.pl)