w

Ginekolog ze Szczecina oskarżona o podawanie pacjentkom środków wczesnoporonnych (gs24.pl)

Ginekolog ze Szczecina została pociągnięta do odpowiedzialności pod kątem zarzutów związanych z podaniem pięciu pacjentkom środków wczesnoporonnych. Lekarka nie przyznaje się do winy. Przy pełnym wymiarze kary może trafić za kratki nawet na 3 lata.

Prokurator Regionalny w Szczecinie postawił Marii Kubisie zarzut popełnienia pięciu przestępstw. Zarzuty dotyczą udzielania pomocy ciężarnym kobietom w przerwaniu ciąży. Ponadto, opierają są na zebranych dowodach, takich jak zeznania świadków, analiza zawartości telefonu oraz informacje z zatrzymanych dokumentów.

Według prokuratury ginekolog sprzedawała swoim pacjentkom lek wczesnoporonny w gabinecie. Ponadto, tłumaczyła im również, jak mają go używać w celu przerwania ciąży. Śledztwo wykazało, że ginekolog nie przeprowadzała żadnych badań lekarskich podczas wizyt, ani nie tworzyła dokumentacji medycznej.

Prokuratura podkreśla, że takie działania stanowią przestępstwo zgodnie z polskim prawem (zgodnie z art. 152 § 2 k.k.) i są zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności. Adwokat Marii Kubisy zaprzecza oskarżeniom, twierdząc, że nie ma pewności, czy kobiety wymienione w zarzutach były jej pacjentkami.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

3 komentarze

Dwójka złodziei kradła sejfy w rejonie Przeźmierowa. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku (gloswielkopolski.pl)

Mężczyzna ze złamaną nogą uratowany z pustostanu w Strzelcach Krajeńskich. O mało nie umarł z głodu i wyczerpania (www.se.pl)