w

Gdański przedsiębiorca zapłaci milion złotych kary za stworzenie nielegalnego wysypiska (www.trojmiasto.pl)

Gdański przedsiębiorca został obciążony karą w wysokości miliona złotych. Nałożona grzywna to konsekwencje nielegalnego składowania odpadów na działce w dzielnicy Ujeścisko-Łostowice.

Historia ma swój początek w 2020 roku, gdy Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Gdańsku ujawnił nielegalne składowanie odpadów przez przedsiębiorcę. Odpady były wyrzucane na obszarze znajdującym się około 5 km od centrum Gdańska. W trakcie kontroli stwierdzono, że spółka gromadziła różnorodne odpady bez wymaganego zezwolenia, takie jak odpady budowlane, komunalne, samochodowe, a także te pochodzące z prac remontowych i demontażu.

Składowane na nieutwardzonym terenie odpady nie były adekwatnie zabezpieczone, przez co wystąpiło zagrożenie zanieczyszczenia środowiska. Co więcej, chaotyczne składowanie, mieszanie różnych rodzajów odpadów, a także obecność łatwopalnych materiałów stwarzały wysokie ryzyko wybuchu pożaru. Warto zaznaczyć, że teren bezpośrednio sąsiadował z budynkami mieszkalnymi.

W wyniku naruszeń Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska wymierzył karę w wysokości miliona złotych. Z kolei przedsiębiorca próbował się odwołać od tej decyzji przez kilka lat. Niemniej jednak główny Inspektor Ochrony Środowiska podtrzymał nałożoną karę i uznał decyzję za ostateczną.

Odpady zostały już usunięte.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

4 komentarze

Lublin planuje zwiększyć o 41 proc. diety dzielnicowych radnych (kurierlubelski.pl)

Mężczyzna leżał na torach w Trójmieście. Maszynista zahamował pociąg w ostatniej chwili (raportkolejowy.pl)