w

Funkcjonariusze CBŚP przejęli 120 kg marihuany w beczkach na koncentrat pomidorowy (gloswielkopolski.pl)

Poznańscy funkcjonariusze CBŚP przejęli i zabezpieczyli 120 kg marihuany, która przybyła do kraju z Hiszpanii. Przesyłkę wiózł 44-letni mężczyzna, trzymając narkotyki w 250-litrowych beczkach. Natomiast według dokumentacji przewozowej kierowca przewoził koncentrat pomidorowy.

Jak relacjonuje podinsp. Iwona Jurkiewicz, rzecznik prasowa Centralnego Biura Śledczego Policji, funkcjonariusze CBŚP zatrzymali kierowcę przewożącego 120 kg nielegalnych środków odurzających w postaci marihuany. Narkotyki podzielono i zapakowano do foliowych toreb, a następnie umieszczono w 250-litrowych beczkach. Po sprawdzeniu beczek w siedmiu z nich znaleziono torebki z marihuaną.

Rzeczniczka CBŚP dodaje, że narkotyki przyjechały z Hiszpanii i miały być dostarczone na teren Wielkopolski. Marihuanę przywieziono do Polski w siedmiu beczkach, które były przeznaczone do przewozu produktów spożywczych. Dokumentacja przewozowa wskazywała na zawartość koncentratu pomidorowego w beczkach.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, prok. Łukasz Wawrzyniak, oznajmił, iż po wstępnych ustaleniach okazało się, że hurtowa wartość zabezpieczonej marihuany wynosi około 2 milionów złotych. A to oznacza, że przy sprzedaży detalicznej handlarze mogliby zarobić nawet 5 milionów złotych.

44-letni kierowca został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty związane z przewozem i próbą wprowadzenia na rynek znacznej ilości nielegalnych substancji odurzających. Ponadto, sąd przychylił się do wniosku prokuratury i osadził podejrzanego w areszcie tymczasowym na trzy miesiące. Mężczyźnie grozi do 20 lat pobytu za kratkami.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

9 komentarzy

Kontrmanifestacja na Marszu Równości w Bolesławcu. Przeciwnicy z transparentem „Zakaz pedałowania” (gazetawroclawska.pl)

Rozpędził się do 230 km/h na drodze krajowej pod Szczecinem. Natknął się na nieoznakowany radiowóz (24kurier.pl)