w

Epidemia nielegalnych maszyn hazardowych na Pomorzu: Setki automatów zabezpieczonych przez funkcjonariuszy KAS (dziennikbaltycki.pl)

W tym roku Krajowa Administracja Skarbowa odkryła blisko 700 nielegalnych automatów do gier hazardowych na Pomorzu. W związku ze sprawą zatrzymano podejrzane osoby. Do interwencji dochodziło w różnych miastach w okresie lipca i sierpnia.

Niedawno funkcjonariusze Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni wspólnie z policją w Tczewie skonfiskowali 11 nielegalnych automatów o wartości przekraczającej 130 tys. zł. Natomiast wcześniej, w poprzednim miesiącu, przeprowadzono kontrole w lokalach w Chojnicach i Starogardzie Gdańskim, gdzie również zabezpieczono nielegalne automaty do gier hazardowych.

Efektem tych działań było zabezpieczenie urządzeń o wartości blisko 170 tys. zł. W trakcie interwencji skonfiskowano także dużą ilość gotówki przeznaczonej na wygrane, a także telefony komórkowe i routery. Przedstawiciele Krajowej Administracji Skarbowej podkreślają, że w tym roku wykryto 125 miejsc, w których organizowano nielegalne gry hazardowe.

Funkcjonariusze namierzyli i zabezpieczyli 682 automaty, których łączna wartość, razem z gotówką w maszynach, wyniosła około 9 milionów złotych. W niektórych przypadkach ujawniono również narkotyki, w tym marihuanę, amfetaminę i haszysz.

Osobom organizującym oraz biorącym udział w nielegalnych grach hazardowych postawiono zarzuty. Za uczestnictwo w tym procederze grożą wysokie grzywny, które mogą sięgnąć nawet 33 milionów złotych. Co więcej, w niektórych przypadkach grozi również kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Do wojewody lubelskiego trafił wniosek o zezwolenie na inwestycję: Budowa fragmentu obwodnicy Zamościa za ponad 440 mln zł (kurierlubelski.pl)

Ekspedycja „Santi Odnaleźć Orła” wypływa z portu w Ijmuiden na Morze Północne (dziennikbaltycki.pl)