w

Do wojewody lubelskiego trafił wniosek o zezwolenie na inwestycję: Budowa fragmentu obwodnicy Zamościa za ponad 440 mln zł (kurierlubelski.pl)

Do wojewody lubelskiego trafił wniosek o zezwolenie na inwestycję drogową o wartości ponad 440 mln zł, którą jest budowa fragmentu obwodnicy Zamościa. Długość ekspresówki wyniesie około 12,5 km i jest to tylko część planowanych projektów drogowych związanych z S17.

Piotr Kuter, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Zamościu, wyraża przekonanie, że S17 przyniesie ulgę w ruchu, zwłaszcza dla Zamościa i okolic, a podróż do Lublina stanie się bardziej efektywna.

Andrzej Wnuk, prezydent Zamościa, podkreśla ogromne znaczenie inwestycji dla rozwoju turystyki, podając przykład wypowiedzi prezydenta Marcina Zamoyskiego, który wskazywał na związek między drogami a inwestycjami turystycznymi.

S17 między Lublinem a Hrebennem z długością ok. 130 km

Planowany odcinek obwodnicy Zamościa ma swój początek w okolicach Jarosławca i poprowadzony zostanie na wschód od drogi krajowej nr 17, unikając Barchaczowa i Łabun. Budowa obejmuje również odnowienie odcinka drogi nr 74 z Zamościa do Miączyna.

Firma Budimex, która wygrała przetarg, będzie odpowiedzialna za realizację inwestycji o wartości ponad 440 mln zł. Umowa podpisana w 2022 roku daje firmie 36 miesięcy na wykonanie projektu, ale potrzebne są jeszcze pozwolenia przed rozpoczęciem prac.

W planach znajdują się także inne odcinki S17 pomiędzy różnymi miastami. Trzy odcinki pomiędzy Piaskami a Zamościem są w trakcie działań przetargowych i mają być gotowe prawdopodobnie między 2026 a 2027 rokiem. Mirosław Czech, dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie, podkreśla, że inwestycje przebiegają zgodnie z harmonogramem.

Ekspresowa S17 między Lublinem a Hrebennem będzie miała długość około 130 km. Do pełnego użytku będzie dostępna w 2028 roku. Natomiast niektóre fragmenty będą gotowe już w 2026 roku.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Przylep otrzymuje 43 mln zł dofinansowania na likwidację odpadów po pożarze w hali z toksycznymi substancjami (gazetalubuska.pl)

Epidemia nielegalnych maszyn hazardowych na Pomorzu: Setki automatów zabezpieczonych przez funkcjonariuszy KAS (dziennikbaltycki.pl)