w

Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki zdobyli srebro w regatach Pucharu Świata w Hyeres! (dziennikbaltycki.pl)

Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki wywalczyli srebrny medal w regatach Pucharu Świata w żeglarskiej klasie 49er w Hyeres. Z kolei Paweł Tarnowski zajął 4 miejsce w windsurfingowej klasie iQFoil. W sumie żeglarze z Polski zdobyli siedem medali i trzy kwalifikacje olimpijskie.

Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki, aktualni wicemistrzowie Europy, są bardzo zadowoleni ze swojego wyniku w klasie 49er. Żeglarze podkreślają, że regaty były bardzo wymagające zarówno pod względem zaciętej rywalizacji, jak i testowania formy przez zawodników.

Regaty wygrali żeglarze z Hiszpanii, aczkolwiek polskie ekipy również osiągnęły dobre wyniki. Warto zaznaczyć, że Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch zajęli 7 miejsce, a Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki zajęli miejsce 8.

Paweł Tarnowski zajął 4 miejsce w windsurfingowej klasie iQFoil, a Maja Dziarnowska uplasowała się na 10 pozycji wśród kobiet. Polscy żeglarze zdobyli również trzy kwalifikacje olimpijskie w klasach Formula Kite kobiet, Formula Kite mężczyzn i 49erFX.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!