w

Dariusz Matecki i Agnieszka Kurzawa wzywają Tomasza Grodzkiego do zrzeczenia się immunitetu (gs24.pl)

Dariusz Matecki i Agnieszka Kurzawa, kandydaci do Sejmu i Senatu z listy PiS, wezwali senatora Tomasza Grodzkiego do zrzeczenia się immunitetu. Spowodowane jest to podejrzeniami, że marszałek Senatu wyłudzał pieniądze od pacjentów, którzy zamierzali przyspieszyć termin swojej operacji.

Kandydaci zorganizowali przed siedzibą PO konferencję prasową, której głównym tematem była ewentualna rezygnacja Grodzkiego z immunitetu przed wyborami do Parlamentu. Dariusz Matecki podkreślił, że taka decyzja powinna zostać podjęta jeszcze przed wniesieniem wniosku przez prokuraturę o uchylenie immunitetu.

Powodem zrzeczenia się immunitetu przez Grodzkiego jest toczące się postępowanie w prokuraturze. Prokuratura Regionalna w Szczecinie zebrała zeznania 236 świadków, którzy twierdzą, że żądano od nich pieniędzy w zamian za szybsze przyjęcia do szpitala. Politycy Prawa i Sprawiedliwości uważają ten czyn za moralnie naganny i skandaliczny.

Dariusz Matecki dodał, że według ustaleń prokuratury marszałek Senatu miał nadzorować inne osoby w popełnianiu przestępstw, w tym nawet lekarzy, którzy już usłyszeli zarzuty w tej sprawie. Ponadto, Grodzki miał też nakazywać innym popełnianie przestępstw.

Na zakończenie, odbiegając od głównego tematu, Dariusz Matecki poinformował, że Szczecin otrzymał dotację rządową w wysokości 250 mln zł. Środki te zostaną przeznaczone na kontynuację budowy Trasy Północnej, która poprawi infrastrukturę dla mieszkańców osiedli północnych i Polic.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Poszukiwania grobów ofiar niemieckich z II wojny światowej w Lasach Palędzko-Zakrzewskich (gloswielkopolski.pl)

Akcja darmowego sprawdzania stanu technicznego pojazdów w Zielonej Górze (gazetalubuska.pl)