w

Cudzoziemiec został dotkliwie pobity, okradziony i wywieziony do lasu (www.trojmiasto.pl)

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 29 i 36 lat, którzy są podejrzani m.in. o dokonanie brutalnego pobicia 33-latka. Sprawcy zaciągnęli mężczyznę do warsztatu samochodowego, gdzie został pobity. Następnie go okradli i próbowali zmusić do oddania jego samochodu. Kiedy mężczyzna odmówił, zawieźli go na jego posesję i zagrozili, że podpalą inne pojazdy.

W dniu 8 października obywatel Tadżykistanu pojawił się na komisariacie w Gdańsku, donosząc o sytuacji z trzema agresywnymi mężczyznami. Cudzoziemiec wyznał, że zaciągnięto go do warsztatu w Sopocie, gdzie został brutalnie pobity. Potem sprawcy wrzucili go na tylne siedzenie jego samochodu i wywieźli do lasu, gdzie okradli go z 400 zł w gotówce.

Ponadto, chcieli też jego samochód. Jednak gdy poszkodowany się nie zgodził, zawieźli go na jego posesję, gdzie grozili, że podpalą inne jego pojazdy, domagając się innego samochodu. Ponadto, przestępcy chcieli to zrobić „po cichu”, dlatego próbowali zmusić cudzoziemca do przepisania na nich aktu własności samochodu.

Poszkodowany zgłosił sprawę na policję, dzięki czemu 10 października zatrzymano pierwszego podejrzanego, 36-letniego obywatela Ukrainy, który przebywał we Władysławowie. A kilka godzin później aresztowano drugiego mężczyznę. 29-latek również był obywatelem Ukrainy.

W ramach sprawnych działań mundurowym udało się odzyskać samochód o wartości ok. 10 tys. zł. Natomiast podejrzani usłyszeli zarzuty związane z rozbojem, wymuszeniem rozbójniczym i pozbawieniem wolności poszkodowanego. Sąd osadził mężczyzn w areszcie tymczasowym na trzy miesiące.

Tożsamość trzeciego podejrzanego znana jest policji, a jego ujęcie jest tylko kwestią czasu.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

3 komentarze

We wrześniu dwóch strażaków zginęło w wypadku w Żukowie. Są już zarzuty dla kierowcy wozu strażackiego (dziennikbaltycki.pl)

Unikalna atrakcja w Zakopanem – historyczny południk zero w centrum miasta! (zakopane.naszemiasto.pl)