w

CBA rozbiło grupę przestępczą w Wielkopolsce. Skarb Państwa poniósł straty w wysokości 57 mln zł (gloswielkopolski.pl)

Funkcjonariusze CBA przeprowadzili działania, w ramach których udało się zatrzymać członków grupy przestępczej wystawiającej fałszywe faktury w Wielkopolsce. Przestępcy działali głównie w sektorze budowlanym i stalowym.

Grupa prowadziła swoją działalność w latach 2017-2023, wystawiając ponad 5,5 tys. fałszywych faktur VAT na kwotę przekraczającą 122 mln zł. W sumie spowodowali straty Skarbu Państwa na około 57 mln zł.

Funkcjonariusze przeszukali lokale w Poznaniu, a także w Krakowie, zabezpieczając telefony komórkowe, dokumentację finansową i akty notarialne. Podejrzani zostali aresztowani i doprowadzeni przed oblicze prokuratury, gdzie postawiono im zarzuty w ich sprawie.

Działania CBA pozwoliły zabezpieczyć też 7,5 mln zł na poczet przyszłych kar. Jak podaje prokuratura, w sprawę zamieszanych jest 30 podejrzanych, którym postawiono 61 zarzutów. Śledztwo ma charakter rozwojowy, a CBA nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

13 komentarzy

Naładował auto na wrocławskim lotnisku, oszukując system. Potrzebował taśmy, kartki i długopisu (motoryzacja.interia.pl)

Panattoni wybuduje ogromne centrum dystrybucyjne w Szczecinie. Powstanie ok. 500 miejsc pracy (investmap.pl)