w

Cavatina Holding otrzymuje kolejny kredyt na dalszą budowę kompleksu Quorum nad Odrą (investmap.pl)

Erste Group Bank AG udzielił kolejnego kredytu firmie Cavatina Holding S.A. Środki zostaną przeznaczone na realizację kluczowego projektu wrocławskiej Grupy. Finansowanie projektu, które rozpoczęło się jeszcze w październiku, ma dostarczyć środków na m.in. refinansowanie kosztów budynku biurowego Quorum D (do 25 mln euro) i kontynuację budowy Quorum A (do 20 mln euro), a do tego zapewnić 3 mln euro na pokrycie VAT.

Kompleks Quorum nad Odrą, wielofunkcyjny i największy w mieście, oferuje doskonałą lokalizację i wysokie standardy. Daniel Draga, wiceprezes zarządu Cavatina Holding S.A., podkreśla, że Quorum to ich trzecia i największa inwestycja we Wrocławiu. Projekt doskonale wpisuje się w zmiany miejskie, udostępniając nowe przestrzenie rekreacyjne. Natomiast budynek D, który został oddany rok temu, jest wizytówką kompleksu.

Umowa kredytowa między Erste Group Bank AG a Cavatina Holding S.A. na łączną kwotę do 48 mln euro została podpisana 19 października. Pierwsza transza środków już wpłynęła na konto spółki, służąc refinansowaniu oraz dalszej realizacji inwestycji.

W maju 2022 r. Erste Group Bank AG i Raiffeisenlandesbank Niederösterreich-Wien AG sfinansowały projekt Ocean Office Park w Krakowie na łączną kwotę do 70 mln euro i 10 mln zł.

Cavatina Holding często korzysta ze wsparcia zagranicznych banków. Za przykład mogą tu służyć środki pozyskane od BERLIN HYP AG i Banku Pekao S.A. na projekt Global Office Park w Katowicach, a także kredyt inwestycyjny od Norddeutsche Landesbank – Girozentrale na budynek Tischnera Office w Krakowie.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

„Kredyt 0 procent” – program Donalda Tuska zostanie opóźniony albo całkowicie zawieszony (i.pl)

Varia Posnania opublikowała Białą Księgę, wskazując na niezgodne z prawem statuty szkolne w Poznaniu (gloswielkopolski.pl)