w

Cavatina Holding buduje prawie 240 mieszkań na terenie dawnego CH Belg w Katowicach (katowice24.info)

Cavatina Holding ogłosiła plany dotyczące nowej inwestycji na terenie CH Belg, który obecnie podlega rozbiórce. W planach jest wzniesienie 237 mieszkań o różnorodnym metrażu. Zakończenie prac nad projektem przewidziane jest na pierwszy kwartał 2025 roku.

W ostatnim czasie z CH Belg sukcesywnie wyprowadzali się najemcy, ponieważ nieruchomość została zakupiona przez Equal III – spółkę córkę Cavatina S.A. Firma dysponuje bogatym doświadczeniem w budowaniu takich obiektów jak Global Office Park na Mickiewicza. Obecnie Equal III zajmuje się realizacją Grundmanna Office Park w Załężu.

Rozbiórka CH Belg jest już na zaawansowanym etapie. Aktualnie trwa demontaż kolejnych elementów centrum handlowego, które powstało w latach 90. Natomiast w grudniu mają ruszyć prace nad nowym obiektem. Planowany budynek w kształcie litery U będzie składać się z 4 kondygnacji, a także 237 lokali mieszkalnych o powierzchni 25-80 metrów kwadratowych.

Oprócz mieszkań w budynku pojawią się lokale handlowe i usługowe. Ponadto, przyszli mieszkańcy będą mieli dostęp do zielonego patio oraz przydomowych ogródków. Z myślą o ukształtowaniu terenu zaprojektowano również „zielone” schody prowadzące do wejścia. Warto też wspomnieć o podziemnym garażu na 205 pojazdów.

Przedsprzedaż mieszkań jest już dostępna.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Zatrzymano dwóch podejrzanych za atak na ratowników medycznych w gminie Nowy Targ (goral.info.pl)

Wikary z Tymbarku zatrzymany w związku z podejrzeniami o przestępstwo seksualne (wiadomosci.onet.pl)