w

Błędne mapy Europy w Wizz Air: Katowice i Wrocław leżą w Czechach, a Wiedeń na Słowacji (www.eska.pl)

Pasażerowie węgierskich linii Wizz Air mieli możliwość nauczenia się „nowej” geografii po tym, jak otrzymali do wglądu mapę Europy podczas lotu z Katowic do Rzymu. Okazało się, że mapa zawiera w sobie dziwne nieścisłości. Według niej Katowice położone są w Czechach, a do tego leżą poniżej Pragi.

W niedzielę (7 stycznia) kobieta samolotu linii Wizz Air, który leciał z Katowic do Rzymu, zauważyła nietypową mapę dostępną dla pasażerów w trakcie lotu. Mapa węgierskiego przewoźnika miała w sobie kilka geograficznych pomyłek, z powodu których wiele miast znalazło się poza odpowiednią szerokością geograficzną. Niektóre z nich nawet przekraczały granice państw.

Według mapy linii lotniczej Katowice zostały umieszczone w Czechach, a do tego poniżej Pragi. Z kolei Wiedeń został umieszczony na Słowacji, a Wrocław również znalazł się w Czechach. Pasażerka wskazała na absurdalność tej sytuacji, dodając, że podobny chaos panuje również na ich mapie miast we Włoszech.

Mapa stworzona przez Wizz Air umieściła Koszyce jakieś 100 km od rumuńskiego miasta Satu Mare. W rzeczywistości odległość ta wynosi około 200 km. Ponadto, Kraków również zdaje się leżeć w Czechach, a Lublana jest teraz we Włoszech.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Policjanci na nartach pilnują porządku na popularnych stokach narciarskich (zakopane.naszemiasto.pl)

Była wiceprezydent Krakowa podejrzana o przyjęcie 210 tys. zł łapówki (krknews.pl)