w

„Bazarek” u Adriana w Trzebnicy słynie z unikalnych eksponatów. Trafiła się nawet trumna i oryginalny Picasso (gazetawroclawska.pl)

„Bazarek” u Adriana w Trzebnicy to miejsce, gdzie można znaleźć wiele unikatowych przedmiotów. Właściciel sklepu, Adrian Opałka, ma bogate doświadczenie w nabywaniu nietuzinkowych eksponatów. Aktualnie oferuje aparat szpiegowski z lat 30., 7-strunową gitarę Ibanez, a nawet banknoty z Waldenburga (Wałbrzycha). Jednak to tylko wierzchołek góry lodowej.

W tym nietypowym miejscu można znaleźć starocie, antyki, odzież, sprzęt RTV, książki, płyty winylowe, naczynia, sztućce itd. Towary nierzadko pochodzą też od zmarłych, których rodzinne skarby trafiają do sklepu pana Adriana. Właściciel wspomina, że miał nawet na sprzedaż trumnę, ale to była tylko jednorazowa sprawa.

Co więcej, dodaje też, że w jego ręce wpadł również oryginalny Picasso. Pan Adrian opowiada, że Picasso często malował na chusteczkach, gdy przesiadywał w restauracjach. Szkic, który pojawił się na półce „Bazarku”, został przeanalizowany przez kolekcjonera, który potwierdził jego autentyczność, a następnie zakupił dzieło.

„Bazarek” u Adriana mieści się przy ul. Bochenka w Trzebnicy. Można tam nie tylko coś nabyć, ale również sprzedać. A główną zasadą pana Adriana są niskie ceny. Można tu znaleźć typowy sprzęt do domu, ale także kolekcjonerskie perełki. Niejednokrotnie asortyment sklepu wspierany jest przez unikaty, takie jak zegarki z XIX wieku, banknoty, monety czy ozdobne gadżety.

Pan Adrian dodaje, że przychodzą do niego także osoby, które kolekcjonują spinki do mankietów. Niektóre z nich mają już nawet tysiąc sztuk, ale w dalszym ciągu szukają nowych okazów.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Władze Warszawy: Nadchodząca demonstracja propalestyńska może stwarzać zagrożenie terrorystyczne (i.pl)

Tajemnicza śmierć dwóch nastolatek w Poznaniu. Prokuratura czeka na wyniki badań toksykologicznych (gloswielkopolski.pl)