w

Bardzo niskie opłaty dla Chin w Porcie Gdynia. Chińczycy mają też pełny wgląd w działania portu NATO (biznesalert.pl)

Plik prawem chroniony zgodnie z Ustaw? z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.z 2006r. Nr 90 poz 631 z pó?. Zm.)

Media informują, że chiński operator terminalu w Porcie Gdynia uiszcza bardzo niskie opłaty za użytkowanie wieczyste. Co więcej, w zamian uzyskuje pełny dostęp do obserwowania działań portu NATO.

Rzeczniczka Urzędu Miasta Gdynia podaje, że chińska spółka płaci rocznie niecałe 300 tys. zł za użytkowanie wieczyste. A to z kolei oznacza, że od 20 lat Chińczycy zapłacili łącznie tylko niecałe 6 mln zł. Należy zaznaczyć, że w przypadku Chińczyków stawki opłat są znacząco niższe w porównaniu ze stawkami innych operatorów portowych.

Port Gdynia nie tylko służy celom handlowym, ale także pełni funkcję strategicznego portu wojennego dla Polski i NATO na Bałtyku. Natomiast obecność chińskiego operatora, zwłaszcza z uwagi na platformę logistyczną Logink, wywołuje niepokój Sojuszu Północnoatlantyckiego i Unii Europejskiej. Powodem jest fakt, że Chiny mają możliwość monitorowania tras statków i przewożonych towarów.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Polska poszukuje alternatyw w dostawach LPG po sankcjach nałożonych na Rosję (biznes.trojmiasto.pl)

Straż miejska rozpoczęła polowanie na pseudomisia w Zakopanem. Chce pozbawić go futra (www.rmf24.pl)