w

Awantura podczas libacji alkoholowej w Szamotułach. Deportowano cudzoziemca (epoznan.pl)

W niedzielę – podczas libacji alkoholowej w Szamotułach – doszło do awantury. Uczestnicy zakrapianej imprezy zaczęli krzyczeć i rzucać różnymi przedmiotami. W związku z incydentem policjanci odebrali zgłoszenie dotyczące zakłócenia spokoju przy ul. Gąsawskiej.

Do działań przystąpili funkcjonariusze z Szamotuł, którzy w trakcie interwencji postanowili wylegitymować obcokrajowca. Mężczyzna odmówił podania swoich danych. W rezultacie zatrzymano go za posiadanie marihuany i stawianie oporu funkcjonariuszom. Policja przeszukała też miejsce zamieszkania podejrzanego, gdzie znaleziono kolejne narkotyki.

Jak relacjonują mundurowi, zatrzymany 31-latek ma też na swoim koncie wcześniejsze przewinienia, w tym prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu, złamanie zakazu kierowania pojazdami, oraz posiadanie substancji psychotropowych.

Z powodu notorycznego łamania prawa szamotulscy kryminalni rozpoczęli procedurę weryfikacyjną, aby ustalić, czy można sporządzić wniosek o zobowiązanie cudzoziemca do powrotu do jego kraju. Okazało się, że wywiad środowiskowy i kontrola legalności pobytu potwierdziły wystąpienie realnego zagrożenia bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Komendant Powiatowy Policji w Szamotułach skierował wniosek do Komendanta Straży Granicznej o zobowiązanie cudzoziemca do powrotu. Mężczyzna został przekazany służbom ze swojego kraju pod eskortą Straży Granicznej.

Nałożono na niego zakaz ponownego wjazdu na terytorium Polski i innych państw obszaru Schengen przez 5 lat.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Wrocław zastanawia się nad wprowadzeniem opłat za wjazd do centrum (wro.city)

Awaria w elektrociepłowni Pomorzany. Dyspozytor nie odbiera zgłoszeń (gs24.pl)