w

Apel radnego o przeniesienie dzikich zwierząt z obszaru budowy nowej linii tramwajowej. Prezydent Krakowa jest innego zdania (gazetakrakowska.pl)

Radny Dominik Jaśkowiec z Koalicji-Platformy Obywatelskiej wystosował interpelację do Prezydenta Miasta Krakowa, wzywając do przeniesienia zwierząt dziko żyjących z terenu, gdzie planowany jest tramwaj do Mistrzejowic. Radny zamierza ulokować zwierzęta w bezpieczniejszym środowisku. W odpowiedzi Prezydent oznajmił, że nie ma konieczności przenoszenia zwierząt, ponieważ na tym obszarze nie ma ich siedlisk. Jednak fakty wskazują, że w połowie lipca znaleziono truchła rodziny jeży na terenie budowy.

Radny Dominik Jaśkowiec z Koalicji-Platformy Obywatelskiej oświadczył, że w rejonie budowanej linii tramwajowej do Mistrzejowic znajdują się dzikie zwierzęta, które powinny być przeniesione w bezpieczne miejsce. W związku z powyższym zaapelował w tej sprawie do Prezydenta Jacka Majchrowskiego. Twierdzi, że relacje medialne wskazują na występowanie tam licznej populacji jeży, zajęcy i innych chronionych gatunków.

Jak podała Anna Wolak-Gromala z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, w połowie lipca na terenie budowy linii tramwajowej w rejonie ul. Młyńskiej znaleziono truchła rodziny jeży. Policja stwierdziła, że były to starsze i wysuszone zwłoki. Jak na tę chwilę nie podjęto jeszcze dalszych decyzji w tej kwestii.

Wykonawca projektu zapewnia, że troszczy się o losy zwierząt

Wykonawca linii tramwajowej zapewnia, że podejmuje wszelkie środki ostrożności, aby chronić zwierzęta. Pracownicy są uczuleni na wszelkie przypadki zagrażające zwierzętom, a także prowadzony jest nadzór środowiskowy.

Prezydent Jacek Majchrowski odpowiada na interpelację radnego, że według przyrodników nadzór przyrodniczy jest prawidłowo realizowany, a siedlisk zwierząt na terenie inwestycji nie stwierdzono. W razie konieczności partner prywatny uzyska stosowne decyzje na derogację siedliska od Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska.

Linia tramwajowa w Mistrzejowicach, łącząca skrzyżowanie ulic Meissnera i Lema z pętlą, będzie miała istotne znaczenie dla mieszkańców. Skróci czas dojazdu do centrum miasta o jakieś 12 minut, a tramwaje mają kursować już w 2025 roku z częstotliwością nawet 90 sekund.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Zarzuty korupcyjne dla byłej wiceprezydent Krakowa i urzędniczek. Prokuratura przeprowadziła ponad 60 przesłuchań (gazetakrakowska.pl)

Wielkie otwarcie kawiarni Alahamora w Katowicach! Zaklęte drzwi do magicznego świata Harry'ego Pottera! (dziennikzachodni.pl)