w

Ambasador Izraela w Lublinie: Porównywanie Izraela do Hamasu jest ślepotą moralną (kurierlubelski.pl)

Ambasador Izraela, Yakov Livne, podczas wizyty w Lublinie wyraził stanowczy sprzeciw wobec porównywania Hamasu do Izraela, dodając, że jest to ślepota moralna. Jego zdaniem osoby, które propagują taki punkt widzenia, powinny zostać potępione. Natomiast w przypadku osób, które dodatkowo piastują oficjalne stanowiska, powinno się je odsunąć od wykonywanych obowiązków.

Będąc w Lublinie, ambasador Livne odwiedził m.in. dawny niemiecki obóz koncentracyjny na Majdanku. Ambasadorowi towarzyszyli piłkarze Maccabi Tel Awiw, którzy wcześniej rozegrali spotkanie z ukraińską Zorją Ługańsk w ramach Ligi Konferencji Europy. Mecz odbył się na Arenie Lublin.

W trakcie briefingu prasowego na Majdanku ambasador odniósł się do słów Wysokiego Komisarza ds. Praw Człowieka ONZ Volkera Tuerka, który poparł niedawny atak Hamasu i przetrzymywanie zakładników za zbrodnie wojenne. Livne stanowczo zaprzeczył porównywaniu Izraela do organizacji terrorystycznych, wskazując na brak podobieństwa między demokratycznymi państwami, takimi jak Izrael, a organizacjami terrorystycznymi jak Hamas. Jego zdaniem, stawianie tutaj znaku równości to przejaw kompletnego braku klarowności moralnej.

Podczas spotkania z prezydentem Lublina, Krzysztofem Żukiem, ambasador Izraela podpisał „Deklarację w sprawie przeciwdziałania antysemityzmowi”. Dokument ten zobowiązuje miasto Lublin do kontynuowania polityki zwalczania dyskryminacji, w tym antysemityzmu, zgodnie z ustalonymi normami. Ponadto, podkreśla też zobowiązanie do współpracy w zwalczaniu wszelkich przejawów nienawiści wobec Żydów.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Uczniowie z zielonogórskiej podstawówki zapraszają do zbiórki charytatywnej dla Polaków na Ukrainie (gazetalubuska.pl)

Internauci nie wierzą w samobójstwo Borysa z powodu wielu nieścisłości w podawanych informacjach (www.planeta.pl)