w

90. urodziny Tadeusza Bilińskiego. Prezydent miasta wręczył mu Złoty Medal. (gazetalubuska.pl)

Profesor Tadeusz Biliński jest szanowanym autorytetem i niezwykle życzliwym człowiekiem, który nadal oferuje wsparcie i pomoc, gdy tylko jest to możliwe. Jest wzorem naukowca, który przyczynił się do rozwoju Uniwersytetu Zielonogórskiego jako były rektor i pięciokrotny poseł na Sejm. Zawsze motywował innych do działania, często żartobliwie mówiąc: “Do roboty!” – w taki sposób o nim mówią jego studenci i współpracownicy. Z okazji jego 90. urodzin odbyła się specjalna sesja na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Wczoraj (29 czerwca) na Uniwersytecie Zielonogórskim rozpoczęła się dwudniowa XIII Konferencja Naukowa “Konstrukcje Zespolone 2023”. Konferencję otworzyła specjalna sesja zorganizowana z okazji 90. urodzin profesora doktora habilitowanego inżyniera Tadeusza Bilińskiego. Uroczystością przewodniczył profesor doktor habilitowany inżynier Jakub Marcinowski, a laudację pt. “Profesor Tadeusz Biliński – życie i osiągnięcia naukowe” wygłosiła profesor Beata Nowogońska, doktor habilitowany inżynier z Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Złoty medal

Prezydent Janusz Kubicki uhonorował profesora Bilińskiego Złotym Medalem za to, jaki wielki wkład miał w rozwój miasta. Jubilat z wrodzoną skromnością przyjął życzenia i gratulacje, podziękował też za wyróżnienie. W swojej wypowiedzi zastanawiał się, jak jest oceniana jego działalność, podkreślając, że najważniejsze dla niego było zaangażowanie w rozwój uczelni w Zielonej Górze. Dlatego umiejętnie łączył pracę w Sejmie z pracą naukową i dydaktyczną.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Otwarcie tunelu w Świnoujściu! (gs24.pl)

Suzuki Arka Gdynia pokazała nowy herb. Gdynianie budują skład na kolejny sezon (dziennikbaltycki.pl)