w

71-latka z Gniezna oszukana na 66 tys. zł przez osobę podającą się za Sylwestra Wardęgę (gloswielkopolski.pl)

Należy rozpocząć od tego, że oszuści stają się coraz bardziej wyrafinowani w swoich metodach działania, dzięki którym skutecznie wyłudzają pieniądze od nieświadomych osób. Najlepszym tego przykładem jest seniorka z Gniezna, która niedawno zgłosiła się na policję, twierdząc, że otrzymała telefon od osoby podającej się za Sylwestra Wardęgę.

We wtorek z mieszkanką Gniezna skontaktował się mężczyzna, który przedstawił się jako Sylwester Wardęga, znany YoTuber. Jak wiadomo, w ostatnim czasie Wardęga zyskał rozgłos w związku z aferą PandoraGate, w którą zamieszane były znane osobistości z polskiego YouTube’a. Cała sprawa była szeroko komentowana nie tylko przez internautów, ale również media głównego nurtu.

Osoba podszywająca się pod Wardęgę przekonywała seniorkę, że jej oszczędności na kontach bankowych są w niebezpieczeństwie, a policja prowadzi działania w celu schwytania oszustów, którzy próbują wyłudzić jej pieniądze. Kobieta uwierzyła, że rozmawia z prawdziwym funkcjonariuszem. Oszust powiedział jej, aby przelała środki na podane przez niego, „bezpieczne” konto. Kobieta przekazała oszczędności swoje oraz członka rodziny. W sumie straciła ponad 66 000 zł.

Fałszywy policjant obiecywał, że po zakończonych działaniach przeleje jej środki z powrotem na konto. Niestety, po otrzymaniu tej informacji kontakt z oszustem się urwał.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

2 komentarze

Dwie aktywistki z regionu Karkonoszy wyłudziły 1,5 mln euro dotacji unijnych (gazetawroclawska.pl)

Szczecin zamierza podwyższyć podatek od nieruchomości (wszczecinie.pl)