w

12-letni gracz snookera z Lublina zdobył już 14 medali! (www.dziennikwschodni.pl)

Michał Szubarczyk, 12-letni snookerzysta z Lublina, uznawany jest za „złote dziecko” polskiego snookera. Zdobył mistrzostwo kraju w kategorii wiekowej do lat 18 i 21, podczas gdy sam reprezentuje kategorię do lat 12. Jego osiągnięcia to nie tylko tytuły mistrzowskie, ale także imponujące występy na różnych turniejach – już za tydzień stanie do rywalizacji w Mistrzostwach Polski Seniorów.

Popularność Michała gwałtownie wzrosła, gdy zaliczył „maksa” podczas treningu – wbijając 147 punktów. Ponadto, zgarnął już 14 medali Mistrzostw Polski i startował w Mistrzostwach Europy Juniorów do lat 16.

Michał zainteresował się snookerem w wieku sześciu lat, oglądając mecz Ronnie O’Sullivana. Wkrótce rozpoczął treningi pod okiem ojca, Kamila Szubarczyka, szybko odnosząc pierwszy sukces, jakim był brązowy medal Mistrzostw Polski w wieku 8 lat. Według Michała początki snookera były dla niego pełne frustracji, ale satysfakcja z kontroli nad bilami i ich precyzyjnego wbijania była niezwykle satysfakcjonująca.

Michał pragnie zdobyć mistrzostwo świata i zostać zawodowcem w snookerze. Jego ojciec dostrzega w nim ogromną determinację i zaznacza, że wysiłki Michała skierowane są w dobrą stronę.

Ekspert Piotra Murata uważa, że Michał ma wyjątkową technikę i zachowuje spokój podczas gry, co robi wrażenie jak na gracza w jego wieku. Z tego też względu jego udział w Mistrzostwach Polski w Lublinie wzbudza duże zainteresowanie i ekscytujące starcia z utytułowanymi zawodnikami.

Michał Szubarczyk jest jednym z 32 zawodników turnieju.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Mieszkaniec Zielonej Góry uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy (gazetalubuska.pl)

Gdańsk montuje kamerę w autobusie, aby identyfikować kierowców łamiących prawo (dziennikbaltycki.pl)