w

Zielona Góra: Niebezpieczny pożar hali z odpadami toksycznymi w Przylepie został opanowany (gazetalubuska.pl)

Prezydent Zielonej Góry, Janusz Kubicki, poinformował, że badania jakości powietrza w Przylepie oraz innych obszarach nie wykazały przekroczenia norm, które mogłyby zagrażać bezpieczeństwu i zdrowiu mieszkańców. Wszystkie wyniki wskazywały na niższe stężenie niż dopuszczają normy.

Opanowanie pożaru hali w Przylepie, gdzie składowane są niebezpieczne substancje, zakończyło się pomyślnie dzięki sprawnym działaniom około 200 strażaków. Rzecznik lubuskiej PSP, st. kpt. Arkadiusz Kaniak, zapewnił, że sytuacja jest pod pełną kontrolą, a mieszkańcy nie są narażeni na zagrożenie.

Prezydent Zielonej Góry podkreślił, że badania jakości powietrza były przeprowadzane nieprzerwanie w związku z pożarem. Pomiary odbywały się nie tylko w Przylepie, ale także w innych miejscach, takich jak Łężyca i Zawada, nawet w “chmurze” dymu. Wszystkie badania wykazały, że stężenia nie przekroczyły norm i były prowadzone przez certyfikowane podmioty.

Mieszkańcy Zielonej Góry mogą czuć się bezpieczni, gdyż jakość powietrza nadzorowana jest przez cztery grupy chemiczne straży pożarnej i jedną grupę chemiczną wojska. Pożar został skutecznie opanowany.

Prezydent Kubicki zapewnił, że na bieżąco monitorowane będą parametry wody, szczególnie w zbiornikach otwartych. Skanalizowany Przylep otrzymuje dostawę wody od zielonogórskich wodociągów. Istotne jest ustalenie, czy doszło do skażenia gleby, dlatego Sanepid przeprowadzi dodatkowe badania wody, aby monitorować sytuację. Mieszkańcy Zielonej Góry mogą swobodnie poruszać się po mieście, z wyjątkiem Przylepu.

Prezydent przekazał, że w wyniku pożaru w Przylepie nie odnotowano żadnych poszkodowanych. Nikt nie został hospitalizowany ani nie zgłosił się z problemami zdrowotnymi do szpitala. Służby ratunkowe, takie jak policja, straż pożarna i medycy, działający na terenie pożaru, również nie zgłaszali żadnych dolegliwości zdrowotnych ani objawów zatrucia.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

3 komentarze

 1. Moja na przygoda z Klinika Kirylow Stepniak Zielona Gora

  Niestety moj blad _ nie czytalam ani nie sprawdzalam opini o tej praktyce
  KATASTROFA_ bez umiejetnosci, arogancka, bezszelna ,opryskliwa, nieuprzejma _ podobno jeszcze do tego msciwa I bezwzgledna – opinii egatywnych na temat ten niby dentystki jest ogrom w mediach

  Bylam pacjentka teraz placze z bolu . zniszczyla mi zab , wdala sie infekcja a ona Stepniak Kirylow twierdzi ze to mojaa wina = odmowila leczenia go …….zwrocilam uwage ze nie wolno odmowic pomocy w potrzebie I kiedy leczenie nie jest zakonczone ….to jest wredne – nie ma zadnego dialogue , poprostu …. Wyp…….rdalaj !!!!
  To co zrobila jest obrzydliwe – to arogancja I bufonada w czystym wydaniu.
  Uwaza ze jesli skroi pacjentow za maxymalna stawkè I obstawi sie sprzetem to jest dobrym lekarzem !!!! Gowno prawda – to zwykly podworkowy niedouczony lekarz !!! Szkolony gdzies na zadupiu w Bulgarii albo kupila ten tytul
  Bo to co prezentujeto pseudo klinika to jest kompetne ZERO razy 12

PKP oferuje mieszkania na sprzedaż w Szczecinie i okolicach. Można trafić na naprawdę wyjątkowe perełki (gs24.pl)

Lublin: Kierowca pod wpływem alkoholu uderzył w drzewo. Znaleziono przy nim nielegalne substancje odurzające (kurierlubelski.pl)