w

Zielona Góra: Mecz charytatywny dla Michałka Bienia ze Słubic. Chłopczyk potrzebuje najdroższego leku na świecie (gazetalubuska.pl)

W Zielonej Górze, z okazji Święta Niepodległości, już po raz piąty odbył się mecz charytatywny pn. Memoriał Cieja. W tym roku celem tego uroczystego wydarzenia sportowego było wsparcie dla Michałka Bienia ze Słubic, który zmaga się z dystrofią mięśniową Duchenn’a.

Ta sportowa inicjatywa powstała pięć lat temu. Wtedy po raz pierwszy postanowiono świętować Dzień Niepodległości, organizując mecz piłkarski. Kapitanami drużyn podczas tegorocznego spotkania byli Piotr Protasiewicz i Wojciech Okińczyk.

Warto tutaj zaznaczyć, że mecz charytatywny nie jest jedynie zwykłą grą w piłkę nożną, ponieważ cały dochód z wpisowego i licytacji trafi na konto zbiórki dla Michałka. Co więcej, utarg ze stoisk rozmieszczonych na boisku również zasili jego skarbonkę.

Piotr Protasiewicz, kapitan drużyny „Białych”, powiedział, że jest to jego debiut w tej imprezie, ale jest bardzo zadowolony, że może pomóc potrzebującym. Z kolei Wojciech Okińczyk, kapitan drużyny „Czerwonych”, zaznaczył, że społeczność piłkarska stara się pomagać, gdy tylko ma taką możliwość. Wyraził też nadzieję, że uda się zebrać potrzebne środki i wygrać walkę z czasem dla Michałka.

Michał Bień cierpi na dystrofię mięśniową Duchenne’a. Leczenie tej choroby jest bardzo kosztowne, dlatego każda złotówka ma tutaj znaczenie. Faktem jest, że lek, który może pomóc Michałkowi, jest najdroższy na świecie. Chłopiec i jego rodzina potrzebują ponad 14 milionów złotych na terapię w USA. Jest to jedyny ratunek dla małego pacjenta.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Marsz Niepodległości w Szczecinie. Na placu Orła Białego zgromadziły się setki patriotów (gs24.pl)

Uroczystości w Lublinie z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (kurierlubelski.pl)