w

Zatrzymano dostawczaka przewożącego 18 nielegalnych imigrantów w Katowicach (dziennikzachodni.pl)

Współpraca pomiędzy policjantami a funkcjonariuszami Straży Granicznej w Katowicach zaowocowała zatrzymaniem dwóch kurierów oraz 18 nielegalnych imigrantów. W trakcie zatrzymania aresztowano również kierowcę, który odpowiedzialny był za przewóz. Okazało się, że kierujący busem miał także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Jak informuje podkom. Agnieszka Żyłka, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, dyżurny z katowickiej komendy policji otrzymał od Straży Granicznej informację o tym, że na terenie Katowic prawdopodobnie pojawił się bus przewożący nielegalnych imigrantów. W niedługim czasie zidentyfikowano trasę przejazdu pojazdu dostawczego, która biegła przez centrum miasta, i w kluczowych miejscach rozmieszczono patrole policyjne.

Kierowcy grozi do 5 lat pozbawienia wolności

Do zlokalizowania poszukiwanego busa doszło na ul. Pszczyńskiej, gdzie podejrzani zostali zatrzymani przez patrol drogówki. Podczas przeszukiwania przestrzeni ładunkowej pojazdu, która zaprojektowana była do przewożenia towarów, znaleziono się 18 cudzoziemców. Co więcej, w trakcie identyfikacji zatrzymanych osób odkryto, że 34-letni kierowca busa ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Może mu za to grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Dochodzenie w tej sprawie przejmą kryminalni z komisariatu V w Katowicach. Natomiast funkcjonariusze Straży Granicznej w Sosnowcu zajmą się nielegalnym przekroczeniem granicy i wyjaśnieniem szczegółów organizacji tego przedsięwzięcia. Wszystkie zatrzymane osoby zostały przekazane w ręce policji.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Mecenas Artur Nowak i prokurator Karol K. przed sądem z zarzutami nadużycia władzy i utrudniania postępowań (dziennikbaltycki.pl)

Studenci z Małopolski odnoszą sukcesy w eksploracji kosmosu (gazetakrakowska.pl)