w

Wielki protest pielęgniarek (gazetakrakowska.pl)

12 kwietnia ulicami Krakowa przeszedł wielki protest pielęgniarek. Na banderach można było odczytać takie hasła jak „stop degradacji stop dyskryminacji”, czy inne podobne, które nawiązywały do sytuacji pielęgniarek z tytułem magistra, które czują się niedocenione i oszukane przez system. Jako związek zawodowy, który ma już wprawę w walce o swoje, ponownie postanowili wyjść na ulicę. 

Pielęgniarstwo to trudny i wymagający zawód, który przez wiele lat był niedocenianym. Bez ich udziału w strefie ochrony zdrowia, nie funkcjonowałyby szpitale, a lekarze nie byliby w stanie poradzić sobie z pełną obsługą pacjenta. Każda pielęgniarka i pielęgniarz jest zawsze osobą najbliżej chorego, najwięcej trudnych i wymagających obowiązków muszą wykonać, a do tego muszą posiadać sporą wiedzę. Anatomia ciała, opieka, leki i wiele innych, mają w małym paluszku. Ostatnio kładło się jednak duży nacisk na podwyższenie ich kwalifikacji i wyrobienia tytułu magistra. Wiele osób zdecydowało się na to i pomimo wielogodzinnych dyżurów oraz życia rodzinnego, pokończyli studia. Niestety niekoniecznie im się to zwróciło. I to właśnie to sprawiło, że znów wyszły na ulice.

Wyższe wykształcenie – tak, wyższe pensje – nie

Związek pielęgniarek stworzył czarną listę szpitali w Małopolsce, które pomimo ich trudu włożonego w ukończenie wyższego wykształcenia, postanowili nie zwiększyć ich pensji. Dyrektorzy powołują się na źle skonstruowaną ustawę, która w świetle prawa pozwala na niewypłacanie podwyżek, jeśli stanowisko nie wymagało zwiększenia kompetencji. W odczuciu poszkodowanych tą sytuacją jest to niesprawiedliwe i wymaga poprawy systemowej.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

Wieżowiec powstanie mimo sprzeciwu mieszkańców (katowice.naszemiasto.pl)

Nowe okręty dla polskiej Marynarki Wojennej. Negocjacje w sprawie fregat Miecznik (dziennikbaltycki.pl)