w

W Szczecinie odbyło się spotkanie PiS, na którym omawiano bezrobocie w Polsce (gs24.pl)

W siedzibie PiS w Szczecinie odbyło się spotkanie omawiające pierwszy etap kampanii wyborczej. Przedstawiciele partii przypomnieli dane dotyczące bezrobocia za czasów poprzedniej koalicji rządzącej oraz porównali je z obecną sytuacją.

Przedstawiciele PiS skomentowali decyzję sądu okręgowego w Warszawie, która zakazuje rozpowszechniania informacji o 15-procentowym bezrobociu za czasów poprzednich rządów. W rzeczywistości średnie bezrobocie wynosiło wówczas 14,4 procent.

Zbigniew Bogucki, wojewoda zachodniopomorski, przytoczył analogię związaną ze złodziejem oskarżonym o kradzież, do której porównał sytuację z bezrobociem. Ponadto, zwrócił uwagę na fakt, że chociaż dane uległy pewnej korekcie, w dalszym ciągu występował problem zatrudnienia i braku pracy.

Poprawa sytuacji bezrobocia w wielu regionach

Zbigniew Bogucki zastanawiał się również, czy zmiana jednej liczby w statystykach może zatrzeć prawdziwe trudności, z jakimi Polacy borykali się w kwestii pracy. Wojewoda dodał, że nie można zapominać o tysiącach osób, które w przeszłości zmagały się z brakiem pracy i niskim wynagrodzeniem.

W trakcie spotkania zaprezentowano aktualne dane dotyczące bezrobocia, ukazujące poprawę sytuacji w wielu regionach. Przykładowo, w powiecie łobeskim bezrobocie spadło z 31 procent w lutym 2011 roku do 16 procent w czerwcu roku bieżącego. Na spotkaniu podkreślono, że obecny rząd stawił czoła wyzwaniom gospodarczym, a porównanie tych wyników stanowi istotny punkt dyskusji.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

3 komentarze

Dni Twierdzy Poznań: Fort III znika z trasy zwiedzania. Powodem konflikt między PTPF a ZOO w Poznaniu (gloswielkopolski.pl)

Platforma Obywatelska wydaje na propagandę pieniądze mieszkańców woj. lubuskiego (gazetalubuska.pl)