w

Platforma Obywatelska wydaje na propagandę pieniądze mieszkańców woj. lubuskiego (gazetalubuska.pl)

Politycy Platformy Obywatelskiej od miesięcy napędzają swoją propagandę polityczną przed kampanią wyborczą. Problem w tym, że ich działania generują milionowe koszty dla mieszkańców województwa lubuskiego.

Wszystkie te wydarzenia koncentrują się wokół marszałek Polak, która planowała kandydaturę i zorganizowała działania w taki sposób, aby pomogły również jej kampanii. Jak zauważa doradca wojewody, Grzegorz Maćkowiak, ogromne sumy przeznaczane są na autopromocję. Wydatki obejmują m.in. liczne Pikniki Funduszy Europejskich, Pikniki Zdrowia oraz „Święta Województwa”. Wydarzenia te to łączne koszty 3,7 mln zł. Natomiast rzecznik zarządu województwa, Paweł Kozłowski, podkreśla, że są to inicjatywy samorządowe, nie polityczne.

Na tych wydarzeniach dominują politycy PO, a szczególnie widoczna jest Elżbieta Polak. Natomiast wspomniana kwota 3,7 mln zł to jedynie część całkowitych wydatków. Faktem jest, że budżet województwa dysponuje rekordową kwotą 40,5 mln zł na promocję.

Przed wyborami taka działalność może być postrzegana jako partyjna kampania finansowana z publicznych pieniędzy. Według radnego PiS, Marka Surmacza, skala tego zjawiska w województwie jest znacząca, a planowanie wydarzeń na wiele miesięcy wcześniej budzi wątpliwości co do intencji. Paweł Kozłowski z UMWL tłumaczy, że wszystkie wydarzenia finansowane są z własnych środków, bez wątpliwych praktyk.

Limit wydatków na kampanię wyborczą wynosi 32 mln zł na Sejm i prawie 7 mln zł na Senat. Jednakże, biorąc pod uwagę praktyki w Lubuskiem, trudno udowodnić, że wydarzenia regionalne nie są kampanią wyborczą, która jest finansowana ze środków samorządowych lub UE. Etyczna postawa polityków PO ustawia się tutaj pod znakiem zapytania.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

12 komentarzy

W Szczecinie odbyło się spotkanie PiS, na którym omawiano bezrobocie w Polsce (gs24.pl)

Zaskakujące odkrycie podczas remontu w kościele Nawrócenia św. Pawła w Lublinie (kurierlubelski.pl)