w

Studenci na Wittigowie głosowali w wyborach do Europarlamentu. Wyniki zaskakują (wroclife.pl)

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła wyniki ze wszystkich Obwodowych Komisji Wyborczych w Polsce. Wśród nich pojawiły się również preferencje głosujących w takich miejscach jak wrocławski akademik na Wittigowie.

We Wrocławiu studenci z akademików na Wittigowie głosowali w budynku T-19, gdzie frekwencja wyniosła 73,36%. Wyniki tych wyborów znacznie różniły się od ogólnokrajowych.

Należy zaznaczyć, że w akademiku aż 71 głosów było nieważnych, co stanowiło około 25% oddanych głosów. Taka liczba nieważnych głosów sugeruje, że młodzi wyborcy wyrazili swój sprzeciw wobec wszystkich ugrupowań politycznych.

Najwięcej głosów wśród studentów zdobyła Konfederacja z wynikiem 33,8%, co mogłoby dać jej dwa mandaty w Europarlamencie. Na drugim miejscu uplasowała się Lewica z 18,9%, a na trzecim Koalicja Obywatelska z 18,4%.

Trzecia Droga zdobyła 16,9% poparcia, a Prawo i Sprawiedliwość tylko 6,9%. Bezpartyjni Samorządowcy uzyskali 4,4%, a partia Polexit nie zdobyła żadnego głosu.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Komisja Europejska chce wdrożyć plan inwigilacyjny: Retencja danych i dostęp do urządzeń cyfrowych (www.patrick-breyer.de)

Nietrzeźwy taksówkarz potrącił rowerzystę w Poznaniu. Został schwytany przez policję dzięki pomocy świadków (gloswielkopolski.pl)