w

Straż Miejska w Katowicach wprowadza bezgotówkowe płacenie mandatów (katowice.naszemiasto.pl)

Straż Miejska w Katowicach wprowadziła innowacje w wyposażeniu swoich zmotoryzowanych patroli. Od teraz pojazdy Straży Miejskiej będą wyposażone w terminale płatnicze, dzięki którym strażnicy będą mogli pobierać opłaty mandatów drogą bezgotówkową i bez dodatkowych prowizji.

W sierpniu katowicka Straż Miejska ogłosiła wprowadzenie 25 terminali płatniczych w ramach programu „Polska Bezgotówkowa”. Nowa opcja pozwala na płacenie mandatów na miejscu, bezgotówkowo. Rozwiązanie to zostało bardzo pozytywnie odebrane nie tylko przez strażników, ale i mieszkańców. Działa to w ten sposób, że osoba otrzymuje wypisany mandat karny wraz z potwierdzeniem wpłaty już na miejscu zdarzenia. Dzięki temu proces jest prosty i wygodny.

Największą zaletą jest brak dodatkowych prowizji przy realizacji transakcji. Terminale wykorzystywane są przez zmotoryzowane patrole, a płatności można dokonywać także za pomocą telefonu z kartą płatniczą. Warto dodać, że Blik nie jest obsługiwany z uwagi na dodatkowe koszty.

Ponadto, nowa metoda płatności nie eliminuje opcji tradycyjnych. Nadal można regulować mandaty gotówką lub wybrać tzw. mandat kredytowy, który można opłacić w banku, na poczcie lub przez Internet. Jest to elastyczne podejście do potrzeb płatników.

Straż Miejska w Katowicach zaznacza, że wprowadzenie tej metody przebiegło sprawnie, a mieszkańcy ochoczo wspierają ten nowy pomysł.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Policjant śmiertelnie postrzelił agresywnego mężczyznę z Zubrzycy Dolnej, który zmarł podczas reanimacji (zakopane.naszemiasto.pl)

„Wielka Rewia Kawalerii” na krakowskich Błoniach i niesamowite pokazy dla miłośników historii (gazetakrakowska.pl)