w

Starcie rolników z policją podczas protestów na S8. Mundurowi nie dopuścili do blokady drogi (www.polsatnews.pl)

Rolnicy z Sycowa, którzy protestują na drodze S8, postanowili wejść na ulicę, ponieważ policja uniemożliwiła im zablokowanie drogi. Demonstranci przekonują, że ich strajk jest legalny i że to policja łamie prawo. Jeden z protestujących powiedział władzom, że rolnicy wychodzą do nich z sercem na dłoni, a w zamian oni chwytają za pałki.

Dzisiaj rolnicy w całym kraju pojawiają się na ulicach, domagając się m.in. odstąpienia od przepisów Zielonego Ładu i uszczelnienia granic przed importem spoza UE. Jak poinformowano, w planach jest ponad 580 protestów, w których może uczestniczyć blisko 70 tys. osób.

Na drodze ekspresowej S8 w Sycowie rolnicy pieszo weszli na jezdnię, skarżąc się na działania policji, która blokowała ich manifestację. Na nagraniach można dostrzec wymianę zdań między demonstrantami a funkcjonariuszami, którzy pilnują drogi.

Rolnicy podkreślają legalność swojego strajku i apelują do funkcjonariuszy o zaprzestanie łamania prawa.

Blokada drogi S8 w obu kierunkach spowodowała znaczne utrudnienia w ruchu.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

5 komentarzy

Premier Tusk: Przygotowano wniosek o postawienie Adama Glapińskiego przed Trybunałem Stanu (wiadomosci.onet.pl)

Fortum nie wybuduje elektrociepłowni na paliwa alternatywne w Biskupicach pod Wrocławiem (investmap.pl)