w

Służba Więzienna w Poznaniu narzeka na brak pracowników i domaga się zmian w ustawie (gloswielkopolski.pl)

Pracownicy służby więziennej w Poznaniu domagają się zmian w ustawie. W ramach ich żądań zorganizowano spotkanie lokalnego zarządu z posłami, mające na celu przedstawienie postulatów funkcjonariuszy, którzy liczą na konkretne reformy.

Michał Dworacki, przewodniczący zarządu NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa, wskazał na braki w personelu więziennym. Jak dodaje, wynika to m.in. z podniesienia wieku emerytalnego z 15 na 25 lat służby, na mocy ustawy z 2013 roku.

Funkcjonariusze służby więziennej zamierzają mieć aktywny udział w tworzeniu nowej ustawy, w związku z czym przedstawili konkretne postulaty, w tym reformę uprawnień emerytalnych i zapewnienie opieki psychologicznej.

Na spotkaniu pojawili się posłowie z Poznania, którzy zapowiedzieli złożenie interpelacji. Natomiast poseł Bartłomiej Wróblewski z PiS zasugerował, że być może dobrym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie urlopu zdrowotnego dla funkcjonariuszy, zapewniając im odpoczynek psychiczny i fizyczny od wykonywanych obowiązków.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Donald Tusk ogłosił, że Jacek Protasiewicz został odwołany ze stanowiska wicewojewody (gazetawroclawska.pl)

Sąd uznał przeszukanie siedziby ZBiLK w Szczecinie za niezgodne z prawem (gs24.pl)