w

Ratownicy podsumowali weekend w Tatrach – jeden wypadek śmiertelny i wielu rannych (zakopane.naszemiasto.pl)

Ratownicy podsumowali miniony weekend w Tatrach, zaznaczając, że wielu turystów nie było wyposażonych w odpowiedni sprzęt do górskich wypraw. Poinformowano też, że jedna z wędrówek zakończyła się śmiercią turysty.

Ratownicy TOPR mieli pełne ręce roboty, głównie przez turystów, którzy nie mieli ze sobą raków ani czekana. Z tego powodu poślizgnięcia na śniegu doprowadziły do kilku poważnych wypadków.

W piątek czwórka turystów ze szlaku na Rysy zadzwoniła po pomoc, ponieważ jedna z turystek doznała poważnych obrażeń podczas upadku. Natomiast pozostała trójka miała problemy z poruszaniem się po terenie. Ranną do szpitala zabrał śmigłowiec, a pozostałych sprowadzono do schroniska nad Morskim Okiem.

W sobotę ratownicy pomogli turystom na Rysach, w Żlebie Kulczyńskiego i na Zawarcie. Kilku z nich doświadczyło upadku z wysokości. Niestety zanotowano też jeden upadek śmiertelny, do którego doszło na Małym Kozim Wierchu.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Miniatura malborskiego zamku popularną atrakcją wśród turystów. Powstawała przez około pięć lat (dziennikbaltycki.pl)

Wypadek szybowca na lotnisku Muchowiec w Katowicach (www.rmf24.pl)