w

Protesty rolników na przejściach granicznych z Ukrainą popychają przedsiębiorców w stronę bankructwa (kurierlubelski.pl)

Na trzech przejściach granicznych w Dorohusku, Dołhobyczowie i Hrebennem trwają protesty rolników, które rozpoczęły się 9 lutego. Utrzymująca się sytuacja sprawia, że firmy coraz bardziej zaczynają odczuwać negatywne skutki tych działań, a niektóre z nich stoją już na skraju bankructwa.

Stowarzyszenie Rozwoju Logistyki i Eksportu KRESY wysłało pismo do wojewody lubelskiego, wskazując na dramatyczną sytuację firm obsługujących wymianę towarową z Ukrainą. Blokady drogowych przejść granicznych spowodowały drastyczny spadek ruchu ciężarówek, co prowadzi do poważnych strat finansowych.

Firmy z Lubelszczyzny, które od dawna prowadzą interesy z Ukrainą, teraz borykają się z utrudnieniami w imporcie i eksporcie. Co więcej, długie kolejki na granicy z Ukrainą oraz alternatywne trasy transportowe przez Rumunię grożą dalszym pogorszeniem sytuacji, zwiększając ryzyko utraty kontraktów handlowych.

W związku ze sprawą wojewoda lubelski zapowiedział już spotkanie z przedstawicielami rolników, przewoźników i przedsiębiorców, aby znaleźć optymalne rozwiązania na zażegnanie tego konfliktu.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Nietypowa roślina w parku w Zielonej Górze. Pojawia się na powierzchni ziemi tylko na dwa tygodnie (gazetalubuska.pl)

Zabójstwo kobiety w Jagatowie pod Gdańskiem. Policja poszukuje 43-letniego mężczyzny (www.trojmiasto.pl)