w

Pożar zabytkowego pałacu Stolbergów we Wrocławiu. Całonocna akcja straży pożarnej (tvn24.pl)

W niedzielę wybuchł pożar zabytkowego pałacu Stolbergów we Wrocławiu, który został ostatecznie ugaszony po całonocnej akcji straży pożarnej. I pomimo że po kilku godzinach ogień pojawił się ponownie, strażacy pomyślnie dogasili budynek. Na skutek pożaru nikt nie ucierpiał.

Dnia 16 czerwca około godziny 20:30 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze opuszczonego pałacu neogotyckiego przy ulicy Pęgowskiej. Głównym punktem zapłonu okazało się drewniane wyposażenie wnętrza pałacu Stolbergów.

Po zakończeniu pierwszej akcji gaśniczej, której finał nastąpił w poniedziałek o godzinie 6:30, godzinę później strażacy musieli wrócić na miejsce, ponieważ pojawiły się kolejne płomienie. Teren został dokładnie dogaszony, a obecnie trwają prace nad oczyszczaniem pogorzeliska.

Nikt nie ucierpiał na skutek pożaru, a ogień nie zdołał też zniszczyć murów pałacu. Ponadto, dzisiaj zostanie powołana komisja nadzoru budowlanego, aby ocenić stan obiektu po pożarze i określić zakres szkód.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Służby białoruskie prowadzą szkolenia migrantów w atakowaniu Polaków (www.polon.pl)

Tajemnicze zaginięcie Natalii Panochy-Raczkiewicz z Gortatowa (wiadomosci.radiozet.pl)