w

Park Kościuszki: Mieszkańcy Katowic nie chcą sztucznej rzeki. Wolą nasadzenie drzew i odnowienie parkowej infrastruktury (dziennikzachodni.pl)

Katowice zamierzały wydać 5 mln złotych na sztuczną rzekę i wolierę w Parku Kościuszki. Jednak pomysł spotkał się z opozycją mieszkańców, którzy uruchomili petycję, gromadząc 4 tys. podpisów. Mieszkańcy preferują, aby środki na sztuczną rzekę przeznaczyć na odnowienie parkowej infrastruktury i nasadzenie drzew.

Stowarzyszenie „Mieszkańcy dla Katowic” zainicjowało zbiórkę podpisów przeciwko budowie sztucznej rzeki w Parku Kościuszki. Reakcją na tę inicjatywę było oświadczenie Macieja Stachury, sekretarza miasta, w którym podkreślił zaangażowanie miasta w częściowe spełnienie postulatów mieszkańców.

Miasto złożyło obietnicę, że zrealizuje niektóre postulaty mieszkańców Katowic. W związku z tym powstały plany posadzenia 150 drzew, w tym przy granicy z autostradą A4, gdzie będą pełnić rolę naturalnego buforu akustycznego. Nowe nasadzenia pojawią się również nad Małym Stawem. Ponadto, przeprowadzona zostanie także renowacja kościoła św. Michała Archanioła.

Miasto rozumie i akceptuje potrzebę dalszych prac w Parku Kościuszki, lecz ich realizacja zależy od pozyskania zewnętrznych środków. W świetle obciążeń budżetowych, wynikających m.in. z „Polskiego Ładu”, inwestycje te nie są obecnie uwzględnione w budżecie.

Podsumowując; w reakcji na petycję mieszkańcy zaapelowali o zaniechanie planowanej budowy sztucznej rzeki i przekierowanie środków na odnowę parku oraz nasadzenia drzew. Chodzi o zastąpienie wyciętych drzew nowymi nasadzeniami różnych wysokości, szczególnie wzdłuż autostrady A4 oraz modernizację istniejącej infrastruktury w Parku Kościuszki.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Młody niedźwiedź przegonił grupę turystów w Dolinie Jaworzynki (zakopane.naszemiasto.pl)

Narastający problem dzików na Klinach Borkowskich. Mieszkańcy popadają w coraz większe obawy (gazetakrakowska.pl)