w

Na stacji w Zakopanem pojawił się kolejny nowy peron (investmap.pl)

Faktem jest, że zmodernizowane stacje i przystanki na kolejowej zakopiance znacznie poprawiają dostępność komunikacyjną i komfort podróży. Najlepszym przykładem jest stacja Zakopane, która właśnie zyskała nowy peron dla podróżnych.

Zmiany na trasie Skawina – Sucha Beskidzka – Chabówka – Zakopane zwiększyły wygodę i bezpieczeństwo podróży dla pasażerów. A jedną z głównych korzyści jest skrócony czas przejazdu.

Dnia 9 czerwca na stacji Zakopane udostępniono zmodernizowany peron nr 3, a wkrótce do użytku zostanie oddany nowy peron nr 4.

Ponadto, możliwości komunikacyjne zwiększają też nowe miejsca zatrzymywania się pociągów na trasie Kraków – Zakopane, m.in. Radziszów Centrum i Bańska Niżna.

Modernizacja zakopianki, współfinansowana przez Unię Europejską, kosztowała ponad 1,4 mld zł. Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Od grudnia będzie dostępne nowe połączenie kolejowe z Gdyni do Pragi (investmap.pl)

Dwie kolizje na A4 w Katowicach w ciągu jednego dnia. W sumie zderzyło się pięć pojazdów (dziennikzachodni.pl)