w

Krakowska policja zatrzymała trzy osoby oszukujące kierowców przy pomocy kodów QR (gazetakrakowska.pl)

Policjanci z Krakowa otrzymali informacje o fałszywych kodach QR na parkometrach prowadzących do oszukańczej strony. Sprawcy wyłudzali dane kart płatniczych od kierowców chcących zapłacić za parking. Działania były błyskawicznie zatrzymane, a trójka sprawców została schwytana.

Sprawcy wykorzystywali kody QR na parkometrach, aby oszukać kierowców i uzyskać pełne dane kart płatniczych. Po zeskanowaniu kodu użytkownicy trafiali na fałszywą stronę, na której podawali swoje dane, wykorzystywane potem do nielegalnych płatności.

Sprawce próbowali ukryć się przed ręką prawa. Jednak funkcjonariusze policji z Krakowa szybko ustalili ich tożsamość oraz ich miejsce pobytu. Co więcej, skutecznie przeprowadzone śledztwo pozwoliło wyjaśnić mechanizm działania przestępców, którzy próbowali pozostać anonimowi.

Policja zabezpieczyła sprzęt elektroniczny, pieniądze i marihuanę

13 lipca 2023 roku w godzinach wieczornych policja zatrzymała dwóch mężczyzn i jedną kobietę podejrzanych o przestępstwa związane z wyłudzaniem danych kart płatniczych od kierowców. Zabezpieczono sprzęt elektroniczny używany do przestępstw, a także dużą sumę pieniędzy w obcych walutach i susz roślinny, który okazał się suszem marihuany.

Dwaj mężczyźni zostali oskarżeni o oszustwo i nielegalne posiadanie środków odurzających, a podczas przesłuchania przyznali się do zarzutów. Sąd nałożył na zatrzymanych zakaz opuszczania kraju i poddał ich dozorowi policji. Jak na tę chwilę trwa identyfikacja pokrzywdzonych w tej sprawie.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Strzelanina na ul. Święty Marcin w Poznaniu. Nie żyje dwóch mężczyzn. Wypowiadają się znajomi (gloswielkopolski.pl)

Akty wandalizmu na cmentarzu żydowskim w Katowicach. Straty oszacowano na 200 tys. złotych (dziennikzachodni.pl)