w

Kamienna Góra: Uzbrojony w nóż mężczyzna chciał się podpalić w bibliotece. Policjanci znają już motyw (gazetawroclawska.pl)

W dniu 17 października doszło do dramatycznego incydentu w miejscowej bibliotece w Kamiennej Górze. W pewnym momencie do budynku wtargnął mężczyzna, który stwarzał zagrożenie dla siebie i innych osób. Był obficie oblany benzyną, a w ręku trzymał nóż. Dzięki sprawnym działaniom policji udało się uniknąć tragedii i ustalić motyw agresora.

Sytuacja rozegrała się we wtorek rano przy ulicy Kościuszki w Centrum Kultury w Kamiennej Górze, gdzie do biblioteki wszedł 47-letni mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego. Mężczyzna był oblany łatwopalną substancją, którą rozlał też na podłogę, a następnie ją podpalił.

Zarządzono natychmiastową ewakuację budynku, a do działań przystąpili policjanci z Kamiennej Góry. Funkcjonariusze z narażeniem własnego życia zdołali obezwładnić agresywnego mężczyznę.

Jak informuje kpt. Adrian Książek, rzecznik prasowy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kamiennej Górze, pracownicy Centrum Kultury przeprowadzili ewakuację, zanim służby ratownicze dotarły na miejsce. Warto dodać, że mężczyzna był również uzbrojony w nóż, co stanowiło dodatkowe zagrożenie. Policja przekazała 47-latka pod opiekę ratowników medycznych, którzy poddali go hospitalizacji.

Okazało się, że przyczyną dramatycznego zachowania mężczyzny w bibliotece były skutki zawodu miłosnego. Podejrzany usłyszał zarzuty narażenia życia i zdrowia innych na niebezpieczeństwo, a także nękania i stosowania gróźb karalnych.

Okoliczności zdarzenia bada Prokuratura Rejonowa w Kamiennej Górze.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Zatrzymano dziewięć osób w związku z kradzieżami ponad 100 pojazdów w Niemczech (i.pl)

Mieszkańcy Poznania zorganizowali zbiórkę dla pana Grzegorza za pomoc w zatrzymaniu zabójcy pięcioletniego Maurycego (gloswielkopolski.pl)