w

Jerzy S. prowadził auto pod wpływem alkoholu. Znamy prawomocny wyrok sądu (gazetakrakowska.pl)

Sąd drugiej instancji orzekł prawomocny wyrok w sprawie znanego aktora Jerzego S., który został uznany winnym prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Sąd potwierdził, że nałożona kara na oskarżonego jest słuszna i adekwatna.

Prawomocny wyrok

Warto przypomnieć, że sąd pierwszej instancji uznał Jerzego S. za winnego jazdy samochodem w stanie nietrzeźwości i nałożył na niego karę trzyletniego zakazu prowadzenia pojazdów oraz grzywnę w wysokości 12 tysięcy złotych. Ponadto, sąd zasądził od aktora wpłatę 6 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, oraz 4 tysiące złotych na pokrycie kosztów sądowych. Krakowska prokuratura złożyła apelację od tego wyroku, domagając się surowszego wymiaru kary.

Decyzją sądu drugiej instancji, wydaną w piątek 30 czerwca, zarzuty krakowskiej prokuratury wobec Jerzego S. nie zostały uwzględnione.

Sędzia Elżbieta Jabłońska-Malik uzasadniła wyrok, stwierdzając, że nie ma podstaw do wymierzenia aktorowi surowszej kary, jako osoby powszechnie znanej.

Wyrok dotyczy incydentu, który miał miejsce 17 października 2022 roku. Jerzy S. potrącił motocyklistę na al. Mickiewicza w Krakowie. Zdarzenie miało miejsce, gdy aktor skręcał w lewo i znalazł się na tym samym pasie, którym poruszał się motocyklista. Doszło do kontaktu, ale motocyklista utrzymał równowagę. Następnie rozpoczął pościg za odjeżdżającym aktorem, próbując go zatrzymać.

Po incydencie Jerzy S. tłumaczył, że nie zauważył kolizji. Jerzy S. w trakcie zdarzenia miał 0,7 promila alkoholu.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

3 komentarze

Żonaci duchowni. Na Śląsku coraz więcej diakonów stałych. (dziennikzachodni.pl)

Zarobki żołnierza w 2023 roku (i.pl)