w

TragediaTragedia SuperSuper

Gdynia zbuduje jeden z największych kompleksów wielofunkcyjnych w kraju (investmap.pl)

Gdynia zamierza poddać realizacji swój imponujący plan, jakim jest budowa jednego z największych kompleksów wielofunkcyjnych w Polsce. Zadanie będzie wykonywane przez Grupę Allcon, jednego z głównych deweloperów w Trójmieście. W planach jest m.in. wzniesienie budynku o wysokości 120 metrów.

Na miejsce budowy wybrano teren przy ul. Kieleckiej w pobliżu Centrum Handlowego Riviera, gdzie powstanie około 55 000 mkw. powierzchni użytkowej, przeznaczonej na usługi, biura i mieszkania.

Grupa Allcon zorganizowała konkurs architektoniczny o zasięgu globalnym, którego wyniki ogłoszono 15 grudnia 2020 r. Zwycięzcą została pracownia Grupa 5 Architekci z Warszawy. Planowany kompleks przy ul. Kieleckiej będzie nowoczesnym miejscem mieszkalno-biurowo-usługowym, stanowiącym istotny kamień milowy w historii Grupy Allcon.

Przez długi czas brakowało postępów w realizacji tego przedsięwzięcia. Dopiero 6 października 2023 r. Allcon Osiedla 3 Sp. z o.o. złożyła wniosek o pozwolenie na budowę. Prawdopodobnie inwestycja będzie realizowana etapami. Prace rozpoczną się od pierwszego etapu realizacji, który skupi się na budowie mieszkań.

Inwestor zamierza też ubiegać się o różnorodne certyfikaty, takie jak „Obiekt bez Barier”, BREEAM za ekologiczne rozwiązania, a także WELL Core and Shell za troskę o zdrowie i komfort mieszkańców.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

48 komentarzy

    • Paweł Kocoń oczywiście, bo w tych miejscach ma powstać hotel i kolejne apartamenty, a że sprzedaż mieszkań spadła to i deweloperka zwolniła. Na tych działkach powinno powstać coś nie tylko dla turystów, ale też dla mieszkańców. Tymczasem mieszkańcom zabiera się każdy skrawek zieleni i każda fajną miejscówkę, tylko po to, żeby postawić apartamentowce za miliony, dla ludzi, którzy nawet podatków w Gdyni nie płacą.

    • Iwona SkrzeszewskaZ tego co kojarzę tam ma być hotel i przestrzenie biurowe oraz infrastruktura dla mieszkańców, tam są prywatni inwestorzy, już jest dawno po covidzie, gospodarka odbija, ile oni chcą czekać, na kolejny kryzys? Tymczasem centum miasta wygląda jak kompletna dziura w trzecim świecie.

  1. mieszkańcy by się cieszyli jakby Gdynia zbudowała najwięcej w Polsce mieszkań komunalnych, a nie kompleksów wielofunkcyjnych – pytam się po co takie kompleksy budować jak w Gdyni jest głód mieszkań dla ludzi, którzy czekają z utęsknieniem na klucze bo ich nie stać na zakup mieszkania od developera.

Mieszkańcy Suchanina dostają fałszywe ulotki o obowiązku przyjmowania uchodźców (www.trojmiasto.pl)

Na zakopiańskiej Olczy można podziwiać słupy świetlne (zakopane.naszemiasto.pl)