w

Gdynia przygotowuje się do sezonu zimowego w ramach programu „Akcja Zima”. Na ulice wyjedzie nowy sprzęt (dziennikbaltycki.pl)

W Gdyni samorząd rozpoczął już przygotowania do sezonu zimowego pod hasłem „Akcja Zima”. Nowy sprzęt, który niedawno został zakupiony przez miasto, odgrywa kluczową rolę w tym programie.

Od 2020 roku Gdynia posiada bazę Letniego i Zimowego Utrzymania Dróg, która dba o główne trasy komunikacyjne miasta. Inne ciągi komunikacyjne utrzymuje się dzięki firmom podwykonawczym. Obecnie przygotowania do sezonu zimowego są już w pełnym toku, a miasto zakupiło nowy sprzęt, który będzie służył nie tylko zimą, ale także przez cały rok.

Warto zaznaczyć, że LiZUD działa w systemie 24-godzinnym i obsługuje prawie 120 km dróg w bazach technicznych. Nowy sprzęt, w postaci dwóch ciągników rolniczych Farmtrac, wyposażony jest w różnorodny osprzęt do utrzymania dróg, w tym pług odśnieżny, posypywarkę soli i piasku oraz zamiatarkę ciągniętą.

Co więcej, zakupiono dwa pojazdy osobowo-dostawcze typu doka do codziennego przewożenia materiałów i prac interwencyjnych.

Nowy sprzęt umożliwi miastu przejęcie kontroli nad jednym z obszarów, które wcześniej obsługiwane były przez firmy prywatne. Planuje się również wykorzystywanie tych pojazdów przez cały rok do różnych zadań komunalnych. W sezonie letnim będą stacjonować w bazie LiZUD, a w sezonie zimowym skoncentrują się na odśnieżaniu północnych dzielnic miasta.

W bazach LiZUD stacjonuje łącznie 27 pojazdów specjalnych do obsługi dróg w różnych warunkach, w tym pługopiaskarki, zamiatarki i odśnieżarki do dróg rowerowych.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Gdański sąd wydał ostateczny wyrok w sprawie śmierci trzyletniego Tomka z Grudziądza (dziennikbaltycki.pl)

Urząd Skarbowy w Zakopanem wystawił na sprzedaż urokliwy dom w Kościelisku (zakopane.naszemiasto.pl)