w

Dworzec PKP w Zakopanem przechodzi modernizację. Kiedy zakończą się prace? (zakopane.naszemiasto.pl)

Dworzec PKP w Zakopanem jest w trakcie prac remontowych, które obejmują modernizację obiektu. Położono już nawet pierwsze nowe tory. Jednak do zakończenia prac zostało jeszcze około pół roku.

Warto zaznaczyć, że remont zakopiańskiego dworca kolejowego trwa już od czerwca ubiegłego roku. W ramach prac modernizacyjnych przeprowadzana jest rozbiórka starych torów i peronów, a także przekształcenie terenu. Można już dostrzec pierwsze nowe tory i perony, które wzniesiono w trakcie długotrwałych prac budowlanych.

Nowoczesne i komfortowe miejsce dla pasażerów

Planowana rekonstrukcja stacji ma przekształcić dworzec w nowoczesne i wygodne miejsce dla pasażerów. A dzięki obniżeniu torowiska o ponad metr powstaną perony ułatwiające wsiadanie do pociągów bez konieczności pokonywania stopni.

Miasto przewiduje, że zakończenie prac remontowych na zakopiańskim dworcu nastąpi jeszcze w roku bieżącym. Należy dodać, że w czasie wakacji pociągi korzystają z tymczasowej stacji na Spyrkówce. Natomiast po sezonie letnim zawieszenie ruchu zostanie wznowione, kończąc tymczasowe przerwy w połączeniach kolejowych.

Modernizacja stacji w Zakopanem jest częścią szerszego projektu remontowego na trasie kolejowej “zakopiance”. Celem jest skrócenie czasu podróży, poprawa komfortu i bezpieczeństwa oraz dostępności kolei. Prace nad “zakopianką” mają zakończyć się do 2023 roku, umożliwiając podróż z Krakowa do Zakopanego w około 2 godziny.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

2 komentarze

Rządowy plan zagospodarowania przestrzennego rozwoju morskich wód wewnętrznych Zalewu Wiślanego (dziennikbaltycki.pl)

Ul. Warszawska w Katowicach tonie w coraz głębszej zieleni. Zakończono nasadzanie drzew do ul. Francuskiej (dziennikzachodni.pl)